Ana sayfa Oyun Pokemon GO İlgisi Azaldı!

Pokemon GO İlgisi Azaldı!

79
0
PAYLAŞ

Son zamanların en popüler mobil oyunları listesinde şüphesiz en geniş kitleye sahip olan Pokemon GO’da kullanıcı düşüşü gözlemlendi.40 milyonu aşkın aktif kullanıcısı bulunan uygulamadan ilk kötü haber, kullanıcı sayısının azalması şeklinde geldi. Android ve iOS platformlarda kullanıcıya sunulan Pokemon GO, kısa sürede beklenilenin üstünde ilgi yoğunluğuyla karşı karşıya geldi. Diğer oyunlardan farklı olarak gerçek mekanlı oyun olan Pokemon GO’nun kullanıcı sayısındaki azalmayı ise analiz firması olan Apptopia gözlemledi. Oyunun kullanıcıya sunulmasından bu yana kullanıcı sayısı hızla artan Pokemon GO’ya olan ilgi artık azalıyor.

Oyun 40 Milyon Aktif Kullanıcıya Sahip
Pokemon GO’nun şu sıralar 40 milyon aktif kullanıcısı bulunmakta. Bu kitlenin Pokemon GO nedeniyle, popüler olan sosyal ağlarda (Facebook, Twitter ve İnstagram gibi.) geçirilen süreden yemekte. Yani kullanıcılar sosyal medyada zaman geçirmek yerine Pokemon avlamakta. Bu nedenle kullanıcılar sosyal medyadan uzaklaşmış oluyorlar.

Apptopia, Survey Monkey ve Sensor Tower gibi şirketlerin ortak bulguları Pokemon GO’ya olan ilginin azalması yönünde. Bunun sebebi ise oyunun kullanıcılarının bir kısmının artırılmış gerçeklik arayüzünü kullanmamaya başlamış olması. Bu nedenle uygulamada geçirilen zaman düşüşe geçmiş durumda. Kesin olarak bir şey diyemiyor olsak da biraz zaman geçtikten sonra neler olacağını hep beraber göreceğiz. Şimdilik analizlerin yapılmış olmasından ötürü verebileceğimiz bilgi ya da yorum kısıtlı. Zamanla ne olacağını göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK