Ana sayfa Otomobil Porsche Taycan’la İlgili Şok Gelişme!

Porsche Taycan’la İlgili Şok Gelişme!

96
0
PAYLAŞ

Alman otomobil devi Porsche, elektrikli modeli olarak piyasa sunduğu Taycan için birkaç ay önce duyurusunu yaptığı 350 kWh’lık hızlı şarj desteğinin şuanda piyasaya sürülmeyeceğini açıklayarak alacakları üzdü. İlk çıktığı esnalarda “Tesla Katili” olarak duyurulan Taycan bunun yerine 250 kWh’lık şarj desteğiyle birlikte satılıyor.

Porche Taycan, en çok beklenen özelliği olarak dikkat çeken 350 kWh’lık hızlı şarj desteğiyle gelmeyecek. Bunun yerine piyasada bulunan standart 250 kWh’lık şarj desteği kullanılacak. Tesla’nın seviye 3 hızlı şarj aletinin yalnızca 140 kWh’a kadar maksimum güç ilettiği biliniyor. Bu kapsamda 350 olmasa da, 250 kWh’lık şarjda Tesla’nın bu konuda önüne geçmesini sağlıyor.

Taycan piyasaya 3 farklı modelle birlikte çıkıyor. En temel model olan Taycan, yaklaşık olarak 322 – 376 arası beygir üreten şaşırı derecede büyüklüğe sahip toplam 80 kWh güç üreten bataryayla geliyor.

Orta segmentteki modeli Carrera 4S ise 429 ila 483 arasında beygir üreterek orta segment araçların muhteşem şekilde önüne geçmeyi başaracak.

En üst segment olan “Turbo” modeli ise piyasaya çıkmadan tüm özellikleriyle “Tesla Katili” olarak duyuruldu. Bu modelde hava süspansiyonu, rejeneratif frenleme, ön tekerlere ek 215 beygir motorlu bir 96 kWh batarya ve arka tekerlere 402 beygir motorlu bir batarya yerleştirildi.

BİR CEVAP BIRAK