Ana sayfa Teknoloji Quick Charge 4 Derde Deva Olacak!

Quick Charge 4 Derde Deva Olacak!

117
0
PAYLAŞ

Akıllı telefon kullanıcılarının canını en çok sıkan durum, hiç kuşku yok ki geç dolan bataryalar. Bu da yetmezmiş gibi, çok kısa bir sürede tükenen bu bataryalar, tüketicilerin en çok şikayet ettikleri konuların başında gelmektedir. Bu duruma Amerika’dan mükemmel bir çare bulunmuş gibi. Çok kısa bir sürede saatlerce kullanılma imkanı sunulan yeni teknoloji “Quick Charge” ile artık telefonların bataryaları geç dolup erken bitmeyecek. Sadece 5 dakikada dolup 5 saat kullanılabilen telefonlar için Quick Charge 4, piyasaya sunuldu. Eğer telefonunuz Quick Charge uyumlu ise, siz de bu fırsattan yararlanabileceksiniz.

2017’de Karşımıza Çıkacak!
New York’ta geçtiğimiz gün tanıtımı yapılan Quick Charge 4, aynı zamanda Snapdragon işletim sistemi üreticisi de olan Qualcomm tarafından üretildi ve geliştirildi. Eğer bir aksilik olmazsa 2017’nin ilk çeyreğinde bu teknoloji, hayatımızın bir parçası haline gelmiş olacak. Daha önce Quick Charge 2 ile piyasaya önemli bir adım atan Qualcomm, yeni cihazla birlikte %20 daha fazla hız ve %30 daha fazla verim sağlayacak. Bu da özellikle düşük pil gücüne sahip telefonlar için önemli bir teknoloji haline gelmiş olacak.

Quick Charge cihazlarının arkasında Dual Charge teknolojisi var. Bu sistem paralel güç senkronizasyonu ile depolama ve aktarımı daha verimli hale getiriyor. Sadece 15 dakikalık bir dolum ile, telefonun bataryasının yarısı dolmuş olacak. Quick Charge 4’ün fiyatı henüz kesinleşmiş değil.

BİR CEVAP BIRAK