Ana sayfa Sağlık Rafine Şekeri Zararları Hakkında Bilgi

Rafine Şekeri Zararları Hakkında Bilgi

176
0
PAYLAŞ
rafine seker

Rafine şekeri çok fazla tüketenler için kötü bir haber bulunuyor. Yapılan araştırmalara göre rafine şeker tüketen kişiler sağlık açısından risk altında. İşte rafine şekerin zararları..

Rafine seker tuketimi

Rafine Şeker Tüketimi

Rafine şeker tüketiminin ülkemizde son derece fazla olması, çeşitli üniversiteler tarafından araştırmalara tabi tutuldu. Buna göre ülkemizde tüketilen şeker oranının oldukça fazla olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda kahveyi bol şeker ile içiyorsanız ve günlük hayatınızda çokça şeker tüketiyorsanız, siz de risk altındasınız. Profesör Doktor Osman Erk tarafından yapılmış olan açıklamada, şekerin ölümcül olduğu ve bunun dikkate alınması gerektiği konusunda bilgi verildi. Osman Erk’e göre, şekerin mutlaka yasaklanması gerekiyor. Tüketicinin bu konuda uyarılması gerektiğini de belirten Erk, ayrıca şeker konusunda önemli detaylara da değindi.

rafine seker tuketimi

Sağlıklı bir hayat için kişilerin sahip olması gereken özellikleri oran halinde veren Osman Erk, mutlu bir hayat yaşamak istiyorsanız şekerden mutlaka uzak durmanız konusunda da bilgi verdi. İçerisinde zehir bulunan gıdalardan uzak yaşayarak, sağlıklı ve mutlu bir şekilde 100 yaşına kadar yaşamanın son derece mümkün olduğunu söyleyen Erk, tüketicilerin çok fazla şeker tüketimi yaptıklarını ve almış olduğu kalori oranlarının da tamamen boş olduğu konusunda da açıklamalarda bulundu.

rafine seker

Yapmış olduğu açıklamada rafine şekerin bir morfin gibi olduğunu söyleyerek, kesinlikle öldürücü bir zehir olduğu konusunda bilgi veren ve uzak durulması gerektiğini söyleyen Osman Erk, tamamen uydurma bir besin olduğu ile de bilgi vermiştir. Şekerin beraberinde kalp hastalıkları riskini de artırdığını söyleyen Erk, bunun mutlaka çözülmesi gereken bir sorun olduğunu da sözlerine ekledi. Aynı zamanda bel kalınlığının en büyük sebeplerinden birinin şeker tüketmek olduğunu da sözlerine ekledi. Aslında pek çok kişinin bildiği toz şekerin çeşitli besinlerin içinde isimleri değiştirilerek önümüze çıkarıldığı konusunda da bilgi vermiş oldu. Bu sebepten ötürü mutlaka bu maddeden uzak durulması gerektiğine ilişkin de geniş açıklamalarda bulundu. Şekerin kişinin beslenmesine hiçbir etkisinin bulunmamasının da işin cabası olduğunu söyleyen Osman Erk aynı zamanda önerilerinin de dikkate alınması gerektiğini söyledi. İnsülin direncine yol açmaması için şekerden uzak durulması gerektiği konusunda da kesin uyarılarda bulundu.

BİR CEVAP BIRAK