Ana sayfa Teknoloji Sahte Apple Şarjları İçin Uyarı!

Sahte Apple Şarjları İçin Uyarı!

116
0
PAYLAŞ

Sahte apple şarj cihazı kullananlar dikkat! Güvenlik testinden başarıyla geçemeyen sahte Apple şarj cihazları adeta tehlike saçıyor. Yaygınlaşan yan sanayi ürün kullanımı, daha ucuz fiyatlı ürünlere talebi arttırıyor. Beraberinde ise ortaya kalitesiz ürünlerden kaynaklı maddi ve manevi zararlar ortaya çıkıyor.

Sahte Apple şarj cihazları olarak lanse edilen cihazlar, farklı markaların apple ürünlerine uyumlu olarak üretilen cihazlardır. Bazı cihazların üzerinde Apple onaylı olduğu da bildirilmekte fakat bu ne derece gerçeği yansıtıyor bilinmiyor. Bunun üzerine İngiltere’de yapılan bir araştırma sonucu sahte olarak düşünülen şarj cihazlarının çok güvenilir olmadığını, hatta bu testlerde neredeyse tamamına yakını olumsuz sonuçlar doğurduğu bildirildi.

Hem Sağlığa Hem Kullanılan Cihaz Sağlığına Zararlı!
Fiyatı yüksek diye orjinal satın almak yerine sahte ürün satın alarak başınıza neler geleceğini öğrenmek ister misiniz? İlk olarak işin insan sağlığı açısından detaylarını paylaşalım. Elektrik akımı sağlayan bu cihazlar güvenilri olmadığı için patlama riskini üzerinde taşıyor. Prize takarken, çıkarırken veya yaklaştığınız her an can güvenliğiniz tehlikede demektir. Eğer bu riski göze alıyorsanız tercih edebilirsiniz…

Bir diğer yanı da kullandığınız orjinal apple ürünlerine verdiği zarar. Bu tip şarj aletleri kullanılan ürünlerin bataryasına doğrudan zarar verebilmektedir. Orjinal olmadığı için verdiği zarar daha sonra büyük bir zarara dönüşecektir. Fiyatı yüksek diye almadığınız şarj aleti daha sonra batarya ve cihazın beynine zarar verdiğinde daha yüksek maliyetlere sebebiyet vereceği için de bu konusa hassas olmanız önerilir. Konuya ilişkin açıklamalarda da her iki açıdan düşünmek ve orjinal satın almak mantıklı gelecektir.

BİR CEVAP BIRAK