Ana sayfa Tanıtım Samsung Galaxy Book 2 Tanıtımı Gerçekleştirildi! Fiyat ve Özellikleri Açıklandı…

Samsung Galaxy Book 2 Tanıtımı Gerçekleştirildi! Fiyat ve Özellikleri Açıklandı…

68
0
PAYLAŞ

Ekim ayının başında Microsoft Surface Pro 6’nın tanıtımının gerçekleştirilmesiyle birlikte gözler Samsung Galaxy Book 2’ye çevrildi. Samsung, Windows işletim sistemini kullandığını 2’si bir arada bilgisayarı olan Galaxy Book 2 modelinin tanıtımını gerçekleştirdi.

2017 yılı Şubat ayında satışa başlayan Galaxy Book’un devamı olan Galaxy Book 2 modelli bu bilgisayar, bir önceki modelde kullanılan Intel’in yerine Qualcomm kullanıyor. Qualcomm işlemciden güç alan bu bilgisayarın daha güçlü olacağı söyleniyor.

Galaxy Book 2 Özellikleri

Galaxy Book 2’nin ekran boyutu 12 inç olarak belirlendi. Ekran teknolojisi olarak Super AMOLED ekran kullanılan bilgisayarın 2160 x 1440 piksel ekran çözünürlüğü bulunuyor. İşlemci olarak Qualcomm Snapdragon 845 tercih edilen bilgisayarda 10 nm fabrikasyon süreciyle üretilen sekiz çekirdekli bu işlemciyle güç hususunda çok büyük gelişmeler yaşandığı söyleniyor.

Qualcomm imzasıyla birlikte özelleştirilen 8 tane Kryo 385 işlemci çekirdeğinin bulunduğu söz konusu işlemcinin çalışma frekansı 2.96 GHz’e kadar çıkabiliyor. Buda bir bilgisayar için muhteşem bir rakam. X20 LTE modeminin kullanıldığı işlemciye, grafik olarak da Aderono 630 eklenmiş diyebiliriz.

Galaxy Boox 2’de 4 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı sunuluyor. Bilgisayarın arka tarafında 8 megapiksellik bir kamera, ön tarafında ise  5 megapiksellik bir kamera bulunuyor. İki kameranın çekim kalitesi de ortalamanın üzerinde. Cihazda AKG tarafından hazırlanan Dolby Atmos modelindeki hoparlör kullanılmış.

Galaxy Book 2 Fiyatı – Galaxy Book 2 Ne Kadar?

Ürünün 2 farklı USB – C girişi bulunurken aynı zamanda bir tane MicroSD kart yuvası, 3.5 mm kulaklık girişi bulunuyor. 20 saat kullanıma kadar pil ömrü sunan Samsung Galaxy Book 2, ABD’de 999.99 $ fiyat etiketiyle birlikte pazarlardaki yerini alacka.

Ürünün Türkiye satış fiyatının ise vergiler ve 19 Ekim güncel dolar kuruyla birlikte 7.000 ila 8.000 TL arasında olacağı bekleniyor.

Bu seviyede yüksek tutarları Galaxy Book 2’ye vermek yerine, çok daha güçlü gaming pclerin alınabileceği teknoloji forumlarında tartışma konusu olmuşken, ürünün hem tablet, hem de bilgisayar olarak kullanılma özelliği, her alanda rahatlıkla kullanılabileceğinden dolayı büyük oranda takdir toplamış durumda.

Galaxy Book 2 Türkiye’de Ne Zaman Satılacak?

Türkiye pazarına ne zaman gireceği hususunda herhangi bir açıklama yapılmadı. Fakat ay sonuna kadar girmesi beklentiler dahilinde yer alıyor.

BİR CEVAP BIRAK