Ana sayfa Mobil Samsung Galaxy Donma Sorunu Nasıl Ortadan Kalkar? Kesin Çözümü…

Samsung Galaxy Donma Sorunu Nasıl Ortadan Kalkar? Kesin Çözümü…

84
0
PAYLAŞ

Samsung muhteşem bir atılım yaparak Galaxy serisini akıl almaz bir şekilde çeşitlendirdi. A, S, Note gibi birçok Galaxy serisi bulunuyor. Bu Galaxy’lerin kronik sorunu ise aradan belirli bir zaman geçtikten sonra donma sıkıntıları. Telefonu 6 – 7 ay kullandıktan sonra meydana ilk küçük takılmalar, ardından ise büyük ve uzun süreli donmalar meydana geliyor? Bunun sebepleri nelerdir? Nasıl Çözülür?

Samsung Galaxy Donma Sebepleri

Telefonun donma sebeplerini saymakla bitiremeyiz. Çünkü birçok neden olabilir. Bu nedenlerden en yaygınları şu şekildedir:

  • Telefonu sık sık yere düşürmüşseniz, donanımsal olarak çiplerde ve diğer donanım ürünlerinde eğilme, işlevini yitirme gibi durumlar meydana getirmiş olabilirsiniz.
  • Telefonun depolama alanı tamamen doluysa ve RAM kullanan uygulama sayısı fazlaysa, RAM’iniz de bu uygulamalara ucu ucuna yetişiyorsa donma sorunuyla karşılaşabilirsiniz.
  • İşlemciyi fazla yormuşsanız, yani arkaplanda çalışan uygulama sayısı fazlaysa donma sorunuyla karşılaşabilirsiniz.

Donma sorununda en yüksek 3 sebep bunlar olarak ön plana çıkmaktadır. Eğer bunlardan hiçbiri oluşmamışsa, çözüm yollarını yine sizler de deneyebilirsiniz.

Samsung Galaxy Donma Sorunu Çözümü

Samsung Galaxy’niz eğer yazılımsal bir durumdan dolayı donuyorsa veya yavaşlamışsa bunun çözümü kolay. Fakat durum donanımsal ise , yani parçalarla alakalıysa bu hususta çok iç açıcı şeyler söyleyemeyiz.

  • Samsung Galaxy’niz de yavaşlama varsa, telefonu yeniden başlatın. Eğer durum devam ediyorsa diğer uygulamaları yapmaya devam edin.
  • Telefonu yeniden başlattıktan sonra tekrardan kapatıyoruz. Bu sefer normal yoldan açmayacağız.
  • Telefon kapalı haldeyken, Telefonun güç düğmesine, Home butonuna ve ses açma düğmesine aynı anda basılı tutacağız. Bu tuşlar nerede? Galaxy’den Galaxy’ye değişmekle birlikte, güç düğmesi genel olarak telefonun üst sağ bölümünde, ses açma tuşu sol üst bölümde home butonuda bazı telefonlarda vardır bazılarında yoktur. Olanlarda ise ekranın ortasında alt bölümdedir. Eğer home butonunuz yoksa ses açma ve güç tuşlarına basmanız yeterli olacaktır.
  • Önünüze Samsung yazısı çıkacak. Hemen elimizi tuşlardan çekiyoruz.
  • Ardından ise karşınıza kullanmanız için bir menü çıkacak. Biraz karışık bir menü olmakla birlikte hata yaparsanız geri dönüş sağlanmayacak bir menüdür burası.
  • Bu menüde işlem yapmak için telefonun ses açıp kapatma tuşlarını kullanmalısınız.
  • “Wipe Cache Partion” bölümüne ses tuşlarıyla birlikte gelin ve güç tuşuna basın. Seçimi yaptıntan sonra “Reboot System Now” yazısına tıklayın. Ardından ise telefonunuzu açın. Yavaşlama, donma ve kasma gibi sorunlar varsa bu şekilde bu problemler geçecektir.

BİR CEVAP BIRAK