Ana sayfa Mobil Samsung Galaxy Format Atma, Format Nasıl Atılır?

Samsung Galaxy Format Atma, Format Nasıl Atılır?

269
0
PAYLAŞ

Samsung Galaxy telefonlarınızda format atmaya yönelik birçok soru sorulmaktadır. Samsung Galaxy nasıl format atılır? Samsung Galaxy nasıl hard reset atılır? Samsung Galaxy nasıl sıfırlanır? Samsung Galaxy fabrika ayarlarına nasıl döndürülür? gibi sorularınızın cevabını bulabileceğiniz bu makalemizi dikkatli okuyun. Zira format işlemi çok önemlidir.

Android işletim sistemine sahip olan telefonların uygulama noktasında açık uçlu olması sebebiyle git gide yavaşlaması vazgeçilmezdir. Yaşanan pek çok sorunu ve sorunların en sık rastlananı yavaşlama sorunu formatla çözüme kavuşturabilirsiniz. Çünkü kullanmaya bağlı olarak uzun süreli kullanımlarda telefonunuza zararlı yazılımlar girmiş olabilir ve buda telefonunuzdan RAM tüketeceği için yavaşlatacaktır. Format bunları çözüme kavuşturmak için en güzel yoldur.

Samsung Galaxy Nasıl Sıfırlanır?

Samsung Galaxy telefonunuza format atmak için 2 farklı yöntem bulunmaktadır. Birincisi telefonu tamamen sıfırlayıp fabrika ayarlarına döndürmektir, diğeri ise hard reset atarak herhangi bir dosya kaybı yaşamadan telefona rahat bir nefes aldırmaktadır. Hard reset işlemini ekran kilidini unuttuğunuzda ya da telefon herhangi bir şekilde açılmazsa uygulamalısınız.

Samsung Galaxy Format Nasıl Atılır?

Samsung Galaxy tamamen sıfırlama işlemini uygulamak için ek bir kablo v.s. ihtiyaç duymazsınız. Telefon üzerinden format işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İlk olarak telefonunuzun AYARLAR bölümüne gireceksiniz ve burada yer alan YEDEKLE VE SIFIRLA seçeneğine tıklayacaksınız. Bu menüde ise karşınıza FABRİKA AYARLARINA SIFIRLA çıkacaktır. Buna tıklayarak telefonunuzu tamamen sıfırlayarak yavaşlama sorununun önüne geçebilirsiniz.

Samsung Galaxy Hard Reset Nasıl Atılır?

Hard Reset işlemi de telefonunuzu rahatlamak için seçebileceğiniz diğer bir yöntem olmaktadır. Eğer telefonunuz açıksa ilk olarak hard reset işlemi için telefonunuzu kapatmanız gerekiyor. Ardından ses yükseltme ve home tuşlarına basılı tutuyorsunuz. Bunla aynı anda da Güç tuşuna basılı tutun.

Telefon açılana kadar 3 tuşa aynı anda basılı tutuyorsunuz. Samsung logosunu gördüğünüzde tuşları bırakın. Ardından Recovery adında bir ekran karşınıza çıkacak. Bu ekranda yönlendirmeleri ses açma ve düşürme tuşlarıyla gerçekleştireceksiniz.

Söz konusu ekranda Wipe Data / Factory Reset menüsüne gelecek ve Power tuşuna basacaksınız. Ardından uyarı gelecek bu uyarıyı da “Yes” seçeneğine basarak onaylayacaksınız. Ardından gelen ekranda ise Reboot System Now yazısına tıklayacaksınız. Bu işlemlerden sonra hard reset işlemi tamamlanacaktır.

BİR CEVAP BIRAK