Ana sayfa Mobil Samsung Galaxy Note 10’da Devrim Niteliğinde Özellik!

Samsung Galaxy Note 10’da Devrim Niteliğinde Özellik!

54
0
PAYLAŞ

Samsung, kamera konusunda yeni nesil telefonlarıyla çok iddialı bir şekilde piyasaya çıkıyor.

Bu yıl içerisinde çıkması planlanan Samsung markalı akıllı telefonlarda kullanılacak olan ToF (Time Of Flight) sensörler üzerinde çalışma yapılıyor. Bu teknolojiyle birlikte artık 3 boyutlu şekilde yapılandırılmış, iPhone XS tarzındaki cep telefonlarının ön kameralarında bulunan yüz okuma kitlerinden çok daha farklı.

Güncel olarak ToF sensörleri LG G8 ve P30 Pro gibi cep telefonlarında bulunuyor ve etkisi oldukça muhteşem. 3 boyutlu algılama özelliğine sahip olan ToF sensörleri geçmiş zamanlarda neler yaptı?

G8 gibi cep telefonlarında çok daha derin bir şekilde yüz tanıma ve jest navigasyonlarında yardım gibi özellikleri bulunan ToF sensörleri, Portre modunda çok daha iyi bir şekilde bokeh yaratılmasını da sağlayarak kalite anlamında kullanıcıya en iyisini vermeyi başarıyor. Bu görseller günümüzde artırılmış gerçeklik (VR) teknolojisi içinde kullanılmakta.

Görünüşe göre Samsung’da ToF teknolojisini gelecekte çıkaracak olduğu telefonların hemen hemen tamamında kullanmayı ve 1.sınıf cihazların yanı sıra orta sınıf ve düşük sınıf cihazlarda da kullanmayı hedefliyor. Bu konuda Galaxy S10’un ardından ikinci durak 7 Ağustos tarihinde tanıtımı yapılacak Note 10 olacak.

BİR CEVAP BIRAK