Ana sayfa Mobil Samsung Galaxy S11 İle İlgili Şok İddia: 64 MP Kamerayla Gelecek!

Samsung Galaxy S11 İle İlgili Şok İddia: 64 MP Kamerayla Gelecek!

131
0
PAYLAŞ

Samsung tarafından atılacak olan yeni bir adımla birlikte cihazların kamera performansının çok hızlı ve ani bir şekilde “mükemmel” seviyeye ulaşacağı iddia edildi.

Akıllı telefon üreticileri, amiral gemisi serisi akıllı telefonlarının her bir modelinde önceki modele göre oldukça gelişmiş özellikler getiriyor ve kullanıcılara çok daha yüksek kullanım deneyimi sunuyor. Günümüz cihazlarında bu değişikliğin en gözle görülebilir şekilde yaşandığı yer ise kamera sensörleri olarak dikkat çekiyor.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, akıllı telefon sektöründe lider olmaya devam ediyor. Her yıl düzenli bir şekilde piyasaya sunduğu “S” serisinin yeni çıkacak olan Galaxy S11 modeli büyük bir ilgi ve alakayla bekleniyor.

2020 yılında tanıtımı gerçekleştirilecek olan Samsung Galaxy S11 akıllı telefonuyla ilgili olarak birçok söylenti çıkmaya başladı. Bu söylentiler arasında en dikkat çeken ise kamera oldu. Yeni amiral gemisinin kamera konusunda çığır açarak tam 64 MP çözünürlüğe sahip kamerayla geleceği iddia edildi.

İddialara bakıldığında Samsung, halihazırda kullanmakta olduğu en iyi kamera sensörünü ise gelecek hafta tanıtımı yapılacak olan Galaxy Note 10 cep telefonunda kullanacak ve ardından bu sensörün kullanımına son vererek, yeni nesil sensöre geçecek.

Bu doğrultuda Galaxy S72den itibaren 12 MP’lik sensörü kullanmakta olan fakat diğer donanım ve yazılım bileşenlerinde iyileşmeye giderek kamera performansı noktasında son birkaç yılda çığır açan Samsung’un artık bu lensi kullanmayacağını belirtebiliriz.

Samsung’un 64 MP çözünürlüğe sahip yeni bir sensöre geçiş yapmasıyla kamera performansının daha önce piyasadaki hiçbir cep telefonunda görülmemiş şekilde artış göstereceği söyleniyor.

BİR CEVAP BIRAK