Ana sayfa Mobil Samsung Galaxy S9 Plus’a Büyük Güncelleme Geldi! Kamera İyileştirmesi de var…

Samsung Galaxy S9 Plus’a Büyük Güncelleme Geldi! Kamera İyileştirmesi de var…

78
0
PAYLAŞ

Samsung Galaxy S9 Plus piyasada satışa çıktığı andan itibaren yüksek yankı uyandıran bir telefon olmuştu. Türkiye’de satış fiyatı 5.000 TL ila 6.000 TL arasında değişim gösteren Samsung’un en performanslı telefonlarından biri olan Galaxy serisindeki S9 Plus modeli, kamerasını iyileştirme amacıyla yazılım güncelleştirmesini yayınladı…

Samsung tarafından bugün, en son amiral gemilerinden biri olan Galaxy S9 Plus için yeni bir güncelleme yayınlandı. Güncelleme genel olarak kamerayı kapsıyor. Ön kamerasında rahatsızlık verecek derecede kalite düşüklüğü olan S9 Plus’un ön kamerasını iyileştirmeye yönelik yazılım güncelleştirmesi yayınlandı. Aynı zamanda android güvenlik yaması ve kararlılık ile fonksiyonelliği daha da yükseklere taşıyacak özelliklerde güncelleme kapsamında getirildi.

SM-G965F İlk Güncelleme Alan Model

Güncelleme bugünden itibaren “SM-G965F” model numarasıyla start alan dağıtımla birlikte, sıra sıra bölgesel bir şekilde dağıtılacak. Güncellemeyi ilk alan S9 Plus modeli, “SM-G965F” modeli oluyor. Bu modelde Exynos işlemci yer alıyor.

Ön Kamera Düzenlendi

Güncelleme ayrıntılarında yazılanlara göre ön kamerada kalite sorunlarının önüne geçildi ve aktif olarak kullanılan yüz algılama teknolojisi artık arkadan gelen ışıklar farketmeksizin daha iyi performans sunacak bir şekilde güncellendi.

Artık yüzler geliştirilmiş parlaklık seviyelerinde yakalanacak. Android’in güvenliğini ve performansını artırmaya yönelik güvenlik güncellemesi ise Ekim ayı güvenlik güncellemesini içermekte.

Android 9.0 Pie Gelebilir

Telefonun her iki modelinin de yazılım sürümü Android 8.0 Oreo olarak ön plana çıkıyor. Ancak şuanda aktarılan çeşitli bilgiler ve raporlara göre, Samsung’un yeni bir yazılım sistemi üzerinde testler gerçekleştirdiği bilgisine ulaşıldı. Android 9.0 Pie sürümünü test eden Samsung’un güncelleştirme tüm kullanıcılar için eksiksiz ve hatasız bir şekilde hazırlandığında ve küresel anlamda dağıtım şartları karşılandığında Pie sürümünün dağıtılacak olduğu açıklandı.

Ancak yine de genel söylenti Android Beta 9.0 sürümünün yayınlanacağı yönünde. Güncelleme dağıtımı başladığında gelen bildirimle neler eklendiğinden, sürümün ne olduğundan tamamıyla haberdar olabilirsiniz. Ayarlardan da manuel olarak son sürüme bakarak, yazılım sisteminin değişip değişmediği noktasında bilgi sahibi olabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK