Ana sayfa Teknoloji Samsung Harman’ı mı Satın Alıyor?

Samsung Harman’ı mı Satın Alıyor?

68
0
PAYLAŞ
Samsung

Dünyanın en önde gelen elektronik markalarından birisi olan Samsung, şimdi daha fazla büyüyecek. Yapmış olduğu açıklama ile birlikte, yine dünyada ünlü firmalardan biri olan Harman’ı alacağını belirtti. Bu ortaklığın iki şirket açısından da oldukça önemli olacağı bilgisi de verilmiş olan detaylar arasında yer alıyor.

Pek çok kişinin bildiği üzere Harman özellikle ses ile ilgili teknik konularda çok iyi üretim yapan firmalardan birisi arasında yer alıyor. Firma, uzun süreden beri markayı alma düşüncesi adı altındaydı. İki şirket arasında belirli zamanan sürmekte olan görüşmeler nihayet netlik kazanmaya başladı. Bu habere dayanarak Samsung’un Harman’ı almak istediği konusunda oldukça ciddi olduğu sonucunu da çıkartmak mümkün. Zira yaklaşık 8 milyar dolar ödeyecek olan firma, şimdiden buna hazırlıklı gözüküyor.

Samsung

Samsung Oldukça Yüksek Fiyat Ödüyor

2016 yılının Kasım ayından beri özellikle sosyal medyada sıklıkla bahsedilen haberlerden birisi olan Samsung’un Harman’ı alacağı fikri oldukça dikkat çekici nitelikteydi. Birçok Samsung kullanıcısı bu haberin doğru olup olmadığı ile ilgili fikir yürütüyordu. İki firma arasında yapılmış olan görüşmelerden sonra nihayet Samsung’un Harman’ı bünyesine katacağı haberi geldi. 8 milyon dolarlık yatırım payıyla Harman, firma için çok önemli bir yere sahip olacak. Firma, Harman’ın sahip olduğu hisselerin yaklaşık olarak %71ine talip olarak dikkat çekti. Bu oranın gerçekten yüksek olması ise firmanın Harman üzerinde oldukça büyük bir etkisinin olmasını istediği yönünde dikkat çekiyor. Pek çok teknoloji sever bu ortaklığın oldukça önemli olduğunun da altını çiziyor.

Samsung

Firma Bu Konuda Çok İddialı

Zira Harman ve Samsung güçlerini birleştirirlerse firma ezeli rakibi Apple ile arasındaki farkı oldukça fazla olarak açabilecek kıvama gelecek. Firmanın bu yatırımının kendisi için oldukça faydalı olacağı görüşü ise teknoloji piyasasında hakim olan görüş olarak dikkat çekiyor. Firmanın bu satın almadan kar ya da zarar edeceği bilinmemekle birlikte, çok daha gelişecek bir firma olduğu da beklenen detaylar arasında yer alıyor. Bu ortaklığa iki şirketin de sıcak bakması, beraberinde de birçok şirket ortaklığını getirebilir. Önümüzdeki günlerde ana firma ve Harman ilişkisini daha detaylı bir şekilde inceleyecek ve yeni gelişmeleri size aktaracağız.

BİR CEVAP BIRAK