Ana sayfa Mobil Samsung S7’nin Güvenilir Olduğunu Bildirdi!

Samsung S7’nin Güvenilir Olduğunu Bildirdi!

146
0
PAYLAŞ

Samsung akıllı telefon ve notebook piyasasının en büyük iki devinden biri. Her yıl piyasaya sunduğu yeni serilerle büyük takdir toplayan şirketin son 2 yılda ürettiği cihazlarda bazı problemler meydana gelmiş ve bu da bu büyük şirkete olan güveni önemli ölçüde zedelemişti. Son olarak Samsung Note 7’lerde meydana gelen problemler karşısında, Samsung yönetimi dünya genelinde tüm ürünlerini geri çağırmıştı.

Bu durumu takdirle karşılayan tüketicilerin yanı sıra, Samsung’a ciddi tepkiler de gösteren tüketicilerin oranı da bir hayli yüksek. Büyük bir güven zedelenmesi yaşayan şirketin, bu güveni uzun bir süre tekrar yakalaması zor gibi görünüyor. Zira, güven endeksinde 2012’de %76 ile 2. Sırada olan Samsung’un son skandal ile birlikte 5. Sıraya kadar gerilediği de bilinen bir gerçek.

Güvenilir Olduğu Açıklandı!
Samsung, Note 7’deki problemi giderdiğini ve bunun bundan sonraki hiçbir Samsung ürününde tekrarlanmayacağını açıkladı. Piyasaya önümüzdeki günlerde servis edilmesi planlanan S7 ve S7 Edge’nin kesinlikle Note 7 gibi olmayacağını açıklayan bir biri ardına haberler gelmeye başladı. Bu haberlerin şimdilik ne kadar gerçekçi olduğu bilinmez ama Samsung S7 ve S7 Edge, sağlamlık testinden geçti ve Avrupa Tüketim Endeksi’nden patentini almış durumda. En büyük rakibi APPLE ile davalık olan Samsung’un Amerika’dan da aynı patenti alması sonrası seri üretime geçileceği açıklandı. Bilindiği gibi Samsung Note 7, batarya problemleri ile adından söz ettirmişti.

BİR CEVAP BIRAK