Samsung Yeni Modeli Galaxy A52 Tanıtımı Yapıldı! İşte Telefonun Özellikleri ve Fiyatı

Samsung Yeni Modeli Galaxy A52 Tanıtımı Yapıldı! İşte Telefonun Özellikleri ve Fiyatı

Samsung orta segmentli telefonlarını üretmeye devam ediyor. Bu sefer orta segmente iddialı bir şekilde giren Samsung Yeni Modeli Galaxy A52 Tanıtımı Yapıldı! İşte Telefonun Özellikleri ve Fiyatı

Samsung Yeni Modeli Galaxy A52 Tanıtımı Yapıldı. Orta segment telefonların üretimine ağırlık veren bir diğer firma da Samsung oldu. Pandemi nedeni ile Güney Koreli şirket de orta segmente kaydı.

Beğenilen Galaxy A serisinin yeni üyesi Galaxy A52 modelinin tanıtımı yapıldı. Orta segmentte beğenileri toplayan Samsung bu kez piyasaya fazla iddialı girdi.

Galaxy A52 modeli orta segmentin yeni telefon modeli olarak karşımıza çıkıyor. Telefon yüzde 83 ekran kasa oranı ile 6,5 inçlik Super AMOLED Sonsuz-O ekran modülüyle tasarlandı.

Telefon 90 Hz yenileme hızına sahip. Galaxy A52 modelinde 1080*2400 çözünürlük bulunuyor. Ayrıca cihaz 8 GB RAM ve 128 GB’lık dahili depolama alanına sahip.

Bir de bellek kapasitesini artırmak isteyen kullanıcılar için 1 TB’a kadar genişletilebilir micro SD kart girişine yer verildi.

Samsung Galaxy A52 modelinin kamerası da oldukça iddialı görünüyor. 64 megapiksel OIS destekli kamera ile 12 megapiksel geniş açı, 5 megapiksel derinlik, 5 megapiksel makro kamera ile harika fotoğraflar çekme imkanı sunuyor. Telefonun ön tarafındaki 32 megapiksellik ön kamera ile de bir çok selfie yapmanız mümkün. Üstelik telefonun gece modunda 5 saniyede 12 kare, tripodda ise 7 saniyede 12 kare çekim yapabiliyor.

Cihazın bağlantı bilgileri iseşöyle, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (Wi-Fi 5) ve Bluetooth 5.0. USB Type-C 2.0.

Uzun süre hizmet verebilen telefonda 4,500 mAh batarya kapasitesi bulunuyor. Telefonun şarj sistemi ise 25w. Üstelik S serisinde olmayan bir özellik de bu telefonda mevcut. Kutunun içinde 15 W şarj cihazı da çıkıyor. Telefonda Android 11 işletimsistemi bulunuyor.

Samsung Galaxy A52 fiyatı ne kadar?

Samsung Galaxy A52 yurtdışı fiyatı 349 euro.

Samsung Galaxy A52 fiyatı ne kadar?

Samsung Galaxy A52 teknik özellikler

Cihazın ekranı 6.5 inç Super AMOLED Sonsuz-O ekran. İşlemcisi Snapdragon 720G. 8 GB RAM belleği bulunan cihazda depolama desteği ise şöyle; 128 GB dahili, 1 TB’a kadar microSD ile genişletilebilir.

Etiketler

Mobil  
Ömer Faruk

Teknoloji delisi