Ana sayfa Mobil Samsung’a Rakip Meizu Pro 6 Plus!

Samsung’a Rakip Meizu Pro 6 Plus!

161
0
PAYLAŞ

Akıllı telefon pazarındaki rekabet 2017’de çok daha sıkı olacak gibi. Özellikle Samsung ve Apple gibi markaları zorlayacak firmaların artması, mutlaka pazardaki dengeleri de etkileyecektir. Samsung’un Note serisi ile yaşadıklarını ise Meizu avantaja dönüştürme peşinde. Bu nedenle midir bilinmez fakat Meizu’dan Note 7’ye alternatif olabilecek yakın özelliklerde yeni bir cihaz piyasaya sunuldu.

Tabi benzer özelliklerden kasıt tamamen teknik detaylarda gizli. Meizu Pro 6 Plus, 4 GB ram ve farklı dahili hafıza seçenekleri ile geldi. Note 7 ile benzerlik gösteren yanları ise ekran ölçüleri, performans değerleri ve yazılımdan ziyade telefonda bulunan bazı geliştirilmiş özellikler. Bildiğiniz üzere Samsung Galaxy Note 7 tanıtım etkinliğinde öne çıkarılan detaylar daha çok temas ve dokunuşlar üzerineydi. Meizu Pro 6 Plus üretiminde de bu detaylar ele alınmış görünüyor.

Sensörler Dikkat Çekiyor!
Meizu Pro 6 Plus için hoşunuza gidecek benzerlik ve özellikler daha çok telefondaki farklı yerlere konumlandırılan sensörler. Bu sayede dokunuşlar daha farklı algılamalarla yanıt bulacak. Note 7’de de farklı sensörlere dikkat çekilmişti.

Tabi tasarımı es geçmek mümkün değil. Meizu bu konuya da ayrı bir eğilim göstermiş görünüyor. Hem yeni nesil cihazlara uyum gösteren bir yapı hem de kendi çizgilerini koruyan bir tasarıma sahip olduğu ön plana çıkarılmış. Ayrıca siyah renk seçeneği ise telefona farklı bir hava kazandırmış. Siyah mat olarak sunulan cihazın yoğun ilgiyle karşılaşması mümkün.

Cihazın hangi ülkelere gideceği, Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ise şu an resmiyet kazanmadı. Türkiye’de Meizu, Huawei, Xiaomi gibi Çin markalarına ilgi her geçen gün artsa da, üretici firmalar Türkiye pazarında yeterli yanıt bulamadığı için mi bilinmez cihazlarını sunmakta oldukça geç kalıyor. Meizu Pro 6 Plus konusunda da henüz bir gelişme yok. Önümüzdeki yıl içerisinde gelirse şaşırmamak gerekir.

BİR CEVAP BIRAK