Ana sayfa Teknoloji Sega Efsanesi Yenilendi!

Sega Efsanesi Yenilendi!

105
0
PAYLAŞ

Japonya, Tokyo merkezli Sega, video oyun yazılımı ve donanımı geliştiren şirket. Şirket yaklaşık 30 yıl önce girdiği oyun donanımları piyasasını derinden sarsmış ve ürettiği oyun konsolları tüm Dünya’da oldukça popüler hale gelmişti. Bir çok oyun firması, Sega ile ciddi anlaşmalar yapmış ve Sega’nın gücünden faydalanmışlardı.

Süreç o kadar mükemmel ilerliyordu ki, Japonya menşeli bu şirket artık Londra ve New York’ta da temsil ediliyor ve tüm Dünyanın tanınan markaları içerisinde lider durumda yer alıyordu. Ta ki, Nintendo ve diğer oyun konsollarının bir biri ardına oyun piyasasına el atması ve önemli aktörler haline gelmesine kadar. Bu süreç, Sega için ciddi bir gelir ve kan kaybına neden oluyordu. Tek çare Sega’nın piyasadan ufaktan ufağa kaçması oldu.

Sega, oyun konsolları piyasasını tam anlamı ile bırakmış değildi. 3. Parti yazılım ve donanımlar ile oyun konsolu üreticileri için çalışmaya devam eden Sega, dönemin akılda kalan en önemli oyunu Sonic ile akıllarda kalmayı başarmıştı. Nintendo’nun Mario’su ile başa çıkmaya çalıştığı dönemi sanırım hatırlıyorsunuzdur.

Yenilenerek Geliyor!
Sega, adını tekrar duyurmak için Brezilya’da tekrar küllerinden doğma kararı aldı. Orijinal Sega’dan bazı alanlarda ayrılan yeni üretim, bazı özellikler kazanmasının yanında bazı özelliklerini ise geride bırakmış görünüyor. İlk etapta Brezilya’da boy gösterecek olan Sega’nın ilerleyen günlerde tekrar eski günlerine dönebileceğini söyleyebiliriz.
Sega, A/V kablolarını destekleyecek ama HDMI girişi desteği yok. 125 dolardan satışa sunulması planlanan oyun konsolunun satış rekoru kırması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK