Ana sayfa Gündem Sesini Duyuramayan YouTuber’lar Çok Önemli Karar Aldılar!

Sesini Duyuramayan YouTuber’lar Çok Önemli Karar Aldılar!

127
0
PAYLAŞ

Birkaç yıl önce Youtube içerisinde gerçekleştirilen terör örgütü propagandalarının sonrasında, milyarlarca tıklama alan dünyanın en büyük platformlardan birisi olan Youtube reklam ve ödemeler konusunda sisteminde değişiklik yarattı. Bu sisteme karşı çıkan video içeriği üreticileri ise Avrupa’nın en büyük sendikası olarak bilinen kurumla iş birliği yaptılar.

En Büyük Sendika ile İşbirliği Yapıldı

YouTube platformunun içerik üreticilerinin hakları için mücadele eden topluluk olarak bilinen YouTubers Union bu hafta şirkete birkaç talep iletti. Fakat pek dikkate alınmayan topluluk yeni bir hamle yaparak dikkatleri üzerinde topladı.

Şirket son birkaç yılda platformda meydana gelen kitlesel sorunlardan dolayı videolarda bulunan reklamlarda azalış meydana getirerek, içerik oluşturucuların kazandığı paraları da azaltmaya başladı. Şirket bunun sebebini, IŞİD tarafından paylaşılan Youtube videolarının olması olarak gösteriyor. Fakat içerik üreticiler bu duruma inanmadığını ifade ediyor.

YouTubers Union kurucusu Jörg Sprave, kazançta düşüş meydana getiren ve gerçekçi olmayan şeyleri reddettiklerini ve adalet ile şeffaflık istediklerini belirtti. Ortaklar gibi davranma arzularının olduğunu belirterek anonim iletişim yerine kişisel iletişim istediklerini anlattı.

Sprave’de oldukça büyük bir destek hızlı bir şekilde gelse de şirket YouTubers Union’ın taleplerini ciddiye almadı. Bugün ise ünlü içerik üreticileri yeni bir iş birliği yaptıklarının duyurusunu paylaştı. Ünlü video platformunca daha fazla dikkate alınabilmek için her türlü yolu deneyen söz konusu topluluk, Almanya’da yer alan en güçlü sendikalardan birisi olarka öne çıkan IG Metall’i arkasına alarak sesini duyurmaya çalıştıklarını belirtti.

BİR CEVAP BIRAK