Ana sayfa Teknoloji Siber Saldırılar Artık Engellenebilecek!

Siber Saldırılar Artık Engellenebilecek!

61
0
PAYLAŞ
Siber saldırılar

Siber saldırılar için karşı koyması açısından yeni bir yazılım geliştiriliyor. Türkiye’nin önde gelen yazılım firmalarından birisinin üzerinde çalışmış olduğu bu yeni yazılım oldukça dikkat çekici nitelikte. Özellikle resmi kurumlara yapılmakta olan bu siber saldırıların engellenmesi açısından oldukça büyük bir önem taşıyor.

Yeni yapılmış olan bu yazılım sayesinde artık bu tarz siber saldırılar son derece kolay bir süre zarfı içerisinde engellenebilecek. Atılmış olan yeni adımlarla birlikte işte, bu siber saldırıların engellenmesi süresi neredeyse 1 dakikaya kadar inecek. Dolayısıyla özellikle resmi kurumların ve önemli belgeleri sahip olan şirketlerin kullanmaları için yapılmış olan bu yazılım şimdiden oldukça popüler olarak dikkat çekiyor. Bununla birlikte, çeşitli yazılım yarışmalarında değerlendirilmiş olan bu yazılım aynı zamanda birçok ödül de kazanmıştır.

Siber Saldırılar Sonlanacak mı?

Hacettepe Teknokent kapsamında çalışmakta olan İnnovera firmasını yöneticisi tarafından yapılmış olan açıklamada çeşitli firmaların siber aldırıar altında kalabielceğini ve bu durumun çok ciddi boyutlara ulaşabileceğini söyledi. Burak Dayıoğlu, ortaya çıkmış olan bu yazılım ile birlikte, bir devrin kapandığını ve artık şirketlerin birçoğunun üretilmiş olan yazılımla birlikte çok daha rahat bir şekilde korunabileceğini de belirtti.

Siber saldırılar oran olarak göz önünde alındığında ise az tehlike ile karşılaşan firmaların günde ortalama 300 ila 400 arası uyarı aldığını belirtirken, banka gibi büyük kuruluşların ise almış olduğu alarm oranının günlük 3 ila 4 bin arasında değişiklik gösterebileceği söyledi.

siber saldırılar

Bununla birlikte yazılım firmalar dışında tek bir kişinin ayrı ayrı tüm bilgisayarlara virüs bulaşıp bulaşmadığını incelemenin oldukça büyük bir zaman dilimi alacağını da söyleyen yönetim kurulu başkanı, ortaya çıkmış olan bu yazılımların oldukça faydalı olacağı konusunda da derin bilgiler verdi. Bu sayede, artık büyük şirketlerin güvenlik açısından korunmaları da oldukça olası olacaktır.

siber saldırılar

Bir yazılım firmanız varsa, rahat olabileceğinizi düşünebileceğimiz bu haber ile pek çok firmanın korunacağını söyleyebiliriz. Yapılmış olan yeni yazılım sayesinde birçok firma da bu yazılımları kullanabilecek. Siber saldırıların ise ortaya çıkmış olan bu yazılım sayesinde büyük ölçüde azalacağı beklenen detaylar arasında yer alıyor.

BİR CEVAP BIRAK