Ana sayfa Otomobil Skoda Kodiaq Coupe Geliyor!

Skoda Kodiaq Coupe Geliyor!

313
0
PAYLAŞ

Dünya’nın en eski otomobil üreticilerinden biri olarak gösterilen Çek Cumhuriyeti orijinli Skoda her yıl yep yeni modelleri ile dikkatleri üzerine çekmeye çalışmakta. Türkiye’nin de önemli alıcıları arasında gösterilen Skoda’nın Avrupa’dan Amerika’ya hatta Uzakdoğu’ya varan milyonlarca kullanıcısı olduğu bilinmekte. Skoda, son yıllarda özellikle SUV segmentine daha öncelik veren modellerini görücüye çıkarmakta. Bunun yanında otomatik vites ve elektrik ile çalışan modelleri ile önemli bir otomotiv devi.

1895’ten beri, 100’ü aşkın yılda aralarında Skoda Fabia, Skoda Octavia, Skoda Superb gibi özel modellerinin yanında Roomster, Yeti, Sitigo ve Rapid gibi modelleri piyasaya süren Skoda şirketi, son modeli olan Kodiaq Coupe ile dikkatleri tekrar üzerine çekiyor. Geçtiğimiz yıllarda Alman Wolksvagen ile önemli bir işbirliğine imza atan Skoda’nın bu modelde Alman partnerinin tasarım mühendislerinden yararlandığını biliyoruz. Özellikle SUV segmenti ve otomatik vites teknolojisini de Wolksvagen ile geliştirmişlerdi.

Kodiaq Coupe, Kodiaq’a göre daha sportif bir dış görünüşe sahip. Ayrıca SUV segmentinin son amiral gemisi olarak kabul edilmekte. Şu anda rekor bir talep aldığı söylenen Skoda Kodiaq Coupe’nin seri üretime başlaması ise gerekli patent ve izinlerin alınmasına bağlı. Nitekim özellikle Avrupa’lı Otomotiv üreticileri üzerinde ciddi baskı kuran ABD’nin bazı alanlarda izin vermediği ve gerekli patent işlemlerini ağırdan aldığı söylentileri dolaşmakta. Bu sorunu çözer çözmez seri üretime geçilmesi planlanan aracın, önümüzdeki yıl yollarda boy gösterebileceğini söyleyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK