Ana sayfa Teknoloji Smsle Hasar Kaydı Sorgulama (Cepten Hasar Kaydı Sorgula)

Smsle Hasar Kaydı Sorgulama (Cepten Hasar Kaydı Sorgula)

88
0
PAYLAŞ

Smsle Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır? Kısa Mesajla Araç Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Smsle hasar kaydı sorgulama işlemi, özellikle ikinci el araç alım satımlarında kullanılmaktadır. Araç satın alırken ikinci el araçlara yönelen insanların kandırılma tehlikesi oldukça yüksektir. Söz konusu nedenle oluşabilecek mağduriyetlerin önlenmesi adına, araç hasar kaydı sorgulamasının mutlaka yapılması gerekmektedir. Sorgulama sonuçlarına göre hareket etmek daha güvenli bir alışverişe imkan sunacaktır.

Cepten Hasar Sorgulama

Bu sorgulama ile hasar, kaza ve poliçe bilgilerine ulaşma imkanı bulunmaktadır. Buna ek olarak ikinci el araç satın almayı düşünenleri sevindiren, değişen parça sorgulamasının yapılması da mümkündür. İnternet ortamında bulunan mobil hasar sorgu uygulamasının cep telefonlarına indirilmesi sonucu, bu hizmetten faydalanılabilir. Mobil uygulama sayesinde, araç plaka bilgisinin girilmesi sonucu gerekli sorgulama yapılmaktadır. Ayrıca aracın plakasının değişmesi durumunda dahi hasar bilgilerine ulaşılması mümkündür.

Araçla ilgili bilgilere ulaşmak için bir başka yöntemde 5664 numarasıdır. Araç bilgilerinin SMS atılması sonucu gerekli bilgiler cep telefonlarına gelmektedir. Mağduriyetler, trafik poliçe bilgilerine, aracın karıştığı kazaların bilgileri ile değişen parça bilgilerine ulaşılabilir.

BİR CEVAP BIRAK