Ana sayfa Mobil Snapdragon 835 Resmiyet Kazandı!

Snapdragon 835 Resmiyet Kazandı!

87
0
PAYLAŞ

Yeni nesil işlemciler arasında en iyisi olarak gösterilen Snapdragon 835 geçtiğimiz gün basın toplantısında tanıtıldı. Yeni yonga seti ile de diğer işlemcilerden daha üstün özellik ve performansa sahip bu teknolojinin, Qualcomm tarafından ilk olarak Samsung cihazlarda kullanılacağı ifade edildi. Samsung’un bu yeni teknolojiyi ise Samsung Galaxy S8’de kullanması bekleniyor.
Snapdragon yonga setinin yanında USB girişi sayesinde, yeni şarj teknolojisi olarak bilinen Quick Charge desteği de sağlanmış olacak.

Bilindiği gibi, daha önce Quick Charge 3.0, Samsung telefonlarda sadece bazı aparatlar yardımı ile kullanılabiliyordu. Ama, yeni nesil hızlı şarj teknolojisi olan “Quick Charge 4.0”, hiçbir aparat ve programa gerek kalmadan direkt olarak entegre edilebilecek. Tahmin edildiği gibi, Quick Charge 4.0 ile daha hızlı ve daha verimli şarj imkanı sağlanmış olacak. Öyle ki, sadece 5 dakikada 5 saatlik ek kullanım süresi elde etme imkanı sağlayan bu teknoloji, aynı zamanda sadece 15 dakikada bataryanın yarısının dolmasını sağlayacak.

İlk Kez 2017’de Kullanılacak!
2017’nin ilk yarısında piyasaya sürülmesi beklenen Snapdragon 835, 10 nanometrelik yonga setine sahip. Bu da yeni nesil işlemciler arasında en iyi FinFet teknolojisi anlamına geliyor. Bu teknoloji sayesinde, teknolojinin boyutları daha da genişleyecek ve artık bazı telefonların bu özelliklere entegre olması gerekecek. Nitekim yeni nesil işlemciler olan Snapdragon 835, diğer işlemcilere göre, yüzde 30’a yakın daha fazla işlem sığdırmasının yanında, yüzde 27 daha fazla performans sağladığını ifade etmek gerekir.

BİR CEVAP BIRAK