Ana sayfa Bilim Son Yılların En Büyük Dolunay’ı Olacak!

Son Yılların En Büyük Dolunay’ı Olacak!

97
0
PAYLAŞ

Doğa olayları ilginizi çekiyorsa, size muhteşem bir haberimiz var. 70 yılda bir, Ay’ın göze en parlak ve büyük geldiği an yaklaştı. Bu ana şahitlik yapmak ve bir anı olarak bir 70 yıl saklamak istiyorsanız birazdan vereceğimiz tarihte, en net görüntüleri alabileceğiniz bir kamera ve en yüksek noktasına tırmanacağınız bir bölge seçimine hemen başlayın. Zira, Ay bu tarihte, diğer günlere kıyasla yüzde 14 daha büyük ve yüzde 30 daha net görülecek.

NASA Açıkladı!
Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaptı. Açıklamanın detayında ise, 14 Kasım’da önemli bir olayın gerçekleşeceğini görüyoruz. Buna göre 14 Kasım tarihinde 70 yılın en büyük dolunayını göreceğiz. Hem de çıplak gözlerle. Süper Ay’ı ise en net görecek ülke ise, Kanada. Kanada’ya biletlerinizi kesmek için geç değil, tabii ki bu ânı ölümsüzleştirmek isteyenlerden iseniz. Ayrıca Kanada, turları başlatmış durumda.

Bu kadar önemli mi demeyin çünkü, bu bölgede ay hemen önünüzde elinizi uzatsanız değecekmiş izlenimi uyandıracak. En yüksek tepede, yaklaşık 15 dakikalık görsel şölene, elinizde çiçeğiniz, evlilik teklifi yapmaya ne dersiniz? Kısacası, Süper Ay sizi bekliyor. Bu fırsatı kaçırmayın.
Süper Ay, 14 Kasım 2016’da görülecek. Bir sonraki şölen ise, her şey yolunda giderse, 2086’da görülecek. Süper Ay daha önce bu kadar net olmamakla birlikte 1995’de görülmüştü.

BİR CEVAP BIRAK