Ana sayfa Bilim Süper Ay Yoğun İlgi Gördü!

Süper Ay Yoğun İlgi Gördü!

93
0
PAYLAŞ

Kasım ayının başından bu yana beklenen Süper Ay, geride bıraktığımız gece yani saatler önce gerçekleşti. Normal halinden daha büyük görülen Ay, bu özelliği ile tüm dünya tarafından mercek altına alınarak farklı gözlerle bakıldı. Gerek Türkiye gerek dünyanın çeşitli ülkeleri akşam saatlerinden itibaren Ay’ın hareketlerini izledi.

Süper Ay için fotoğrafçılar da durumu fırsat bilerek en iyi görüntüyü elde etmeye çalıştı. Günün en ilgi çekici fotoğrafları ise oldukça fazla. Fotoğraf sanatçıları adeta hünerlerini konuşturdu diyebiliriz. Süper Ay’a ilgi yoğun şekilde yaşanırken bazı konular ise kaos yaşanmasına neden oldu. Bu durumlardan biri radyasyon uyarısı. Akşam saatlerinde bazı bilinmeyen kaynaklar tarafından telefon ve tablet cihazların yoğun radyasyon altında kalacağı iddia edildi. Bu sebeple gece saatlerinde telefon ve tabletlerden uzak durulması gerektiği yönünde bir mesaj geldi. Mesaj kaynağı ise bilinmiyor. Fakat sosyal medyada da yankı bulan bu mesajlar kısa süreli kaosa neden oldu. Emniyet Genel Müdürlüğü ise işin derinine inerek böyle bir durumun gerçeği yansıtmadığını aktardı.

Bazıları hayal Kırıklığı Yaşadı!
Süper Ay’ın yüz yılda sadece 1 veya iki kez yaşanması nedeniyle insan ömründe sadece bir veya en fazla iki kez bu durumu yaşayıp görebiliyor. Dün akşam gerçekleşen Süper Ay bazılarını ise hüsrana uğrattı. Her yerde aynı görüntüyü vermeyen Ay kimilerinin balkonundan görünmedi kimileri ise normal bir görüntü ile karşılaştı. Tabi bu durum coğrafi özelliklerle de alakalı bir durum. Her şeye rağmen dün akşam tüm dünya özel bir akşam yaşadı diyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK