Ana sayfa Teknoloji Tek Başına Akıllı Ayna Üretti!

Tek Başına Akıllı Ayna Üretti!

118
0
PAYLAŞ

Teknolojik ürünler hep firmalar tarafından gelecek değil. Bazen teknoloji ile fazla haşır neşir olan kişiler önemli buluşlara imza atabiliyor. Bunlardan birine de Rafael Dymek imza attı. Evinde bulunan bir aynaya gereğinden fazla görev yükleyen Rafael Dymek, aynayı akıllı bir cihaz haline getirdi. Nasıl mı? Sizi şaşırtacak bir ürün ile karşılaşmak üzeresiniz.

Mobil cihazlar için IOS 10 güncellemesiyle aklında farklı fikirler belirdiğini söyleyen Dymek, evde bulunan boy aynasını akıllı ayna haline getirdi. Bu aynayı aynı zamanda popüler video paylaşım sitelerine ekleyerek buluşunu gözler önüne serdi. Aynanın karşısına oturarak tanıtımını gerçekleştiren Rafael Dymek, aynanın neler yapabileceği konusunda detaylar verdi. Aynaya baktığınızda ilk olarak sağda ve solda uygulama ikonlarını görüyorsunuz. IOS işletim sistemi alt yapısını kullanarak bu buluşu gerçekleştiren Dymek, aynaya dokunarak kontrolü sağlayabiliyor.

Ayna karşısında fazla vakit geçirenler için bulunmaz kaftan diyebiliriz. Çünkü saçınızı tararken veya makyaj yaparken aynı zamanda ayna üzerindeki ekranı kullanarak video izleyebilir veya uygulamaları kullanarak çeşitli işlemler gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin e-posta kontrolü yapabilir ya da yemek siparişi verebilirsiniz.

Pazarlaması Olmayabilir!
Akıllı ayna üretildi fakat kafalarda önemli soru şu oldu. Bu akıllı ayna satışa çıkar mı? Bu konuda seri üretime geçilip satışa sunulması pek beklenmiyor. Kişisel beceriler ile ortaya çıkan bu teknolojinin pazarlanabilmesi için teknoloji üreticisi firmaların talebinin olması gerekiyor. Fakat tahmin edilenler şuan için oldukça farklı. Rafael Dymek’in becerisini gören firmaların ona iş teklifinde bulunmak istediği ortaya çıktı. Bu konuda ne tür bir karar alacağı henüz bilinmiyor. Akıllı ayna videosu ise sosyal medya üzerinden her dakika daha fazla kişi tarafından izleniyor.

BİR CEVAP BIRAK