Ana sayfa Gündem Temmuz Ayındaki En Popüler İnternet Siteleri Belli Oldu!

Temmuz Ayındaki En Popüler İnternet Siteleri Belli Oldu!

93
0
PAYLAŞ

Amazon tarafından yönetilmekte olan ve İnternet sitelerinin trafiklerini inceleyerek sıralama veren Alexa, Haziran ayında en çok ziyaret edilen İnternet siteleri hakkında bilgi verdi. Listenin ilk sırasında yıllardır olduğu gibi Google bulunuyor.

Milyonlarca sitenin içerisinde yer alan rekabetin sıralama verileri açıklandı. İnternet kullanıcılarının küresel trafik verilerini incelemekte olan Alexa’nın açıkladığı listenin başında yine Google bulunuyor.

Google, 1 ayda toplam olarak 42,62 milyar ziyaretçi ağırladı ve bir giren kişi ortalama olarak 8 dakika 3 saniye zaman geçirdi.

2.sırada yer alan Youtube 1 ayda toplam olarak 23,35 milyar ziyaret aldı. Yine Youtube’da da 8 dakika 34 saniyelik zaman geçirme süresi bulunuyor.

3. sıradaki İnternet sitesi Facebook oldu. Facebook’a 1 ayda toplam 22,30 milyar ziyaretçi erişim sağladı. Ortalama ziyaret süresi ise 9 dakika 25 saniye oldu.

4. sıradaki site Çin’in yerli arama motoru olan Baidu oldu. Popüler arama motoru Google’ın Çin’de kısıtlanması sebebiyle kullanıcıların ilk tercihi olmuş durumda. 1 ayda 10,45 milyar ziyaret alan sitede geçirilen ortalama zaten 7 dakika 13 saniye.

5. sıradaki Web site Wikipedia oldu. 1 ayda toplam 5,33 milyar ziyaretçi alan sitede ortalama ziyaret sitesi 4 dakika 10 saniye oldu.

BİR CEVAP BIRAK