Ana sayfa Otomobil TEMSA ile TESLA İşbirliği Yaptı!

TEMSA ile TESLA İşbirliği Yaptı!

109
0
PAYLAŞ

Türkiye’de artan nüfusa paralel olarak toplu taşıma araçlarında da muazzam sayıda artış gerçekleşti. 1990-2000 yılları arasındaki toplam toplu araç kaydı sadece 2013-2016 yılları arasındaki kadar. Hal böyle olunca, ülkemizde toplu taşıma araçlarının üretimi yerli imkanlarla ya da bazı büyük şirketler ile ortaklaşa bir şekilde yapılmakta ve her yıl yüzlerce yeni araç kara yollarına katılmaktadır. Özellikle büyük şehirlerde toplu taşıma araçlarının sayısı ve kalitesi önemli ölçüde artış eğilimi göstermiştir.

TESLA ile TEMSA Birlik Oldu!
Türkiye’nin en önemli otomotiv kuruluşlarından olan TEMSA büyük bir projeye hazırlanıyor. Detayları henüz tam olarak halka arz edilmemiş olsa da kulislerde dolaşan bir haber dedikodudan öteye geçti ve tüm otomotiv sektörü çalışanlarını bir hayli heyecanlandırdı.

Buna göre TEMSA, elektrikli araç üretiminde dünyayı sarsan TESLA ile birlikte hareket edecek ve özellikle elektrikli otobüs üretiminde TESLA’dan hem üretim hem de pazarlama alanında destek alacak. Bilindiği gibi TESLA, elektrikli araç segmentinde dünyanın önde gelen kuruluşlarından biri ve hali hazırda bir çok modele de sahip. Öyle ki son zamanlarda elektrikli araç teknolojisini bir kenara bırakıp hibrit araç üretiminde dahi geçtikleri biliniyor. Böyle devasa bir gücün TEMSA ile hareket etmesi, TEMSA için büyük bir avantaj. TEMSA ilk araçlarını ABD’de kullanmayı planlıyor.

BİR CEVAP BIRAK