Ana sayfa Teknoloji Tesla ve Panasonic Ortaklığı!

Tesla ve Panasonic Ortaklığı!

178
0
PAYLAŞ

Elektrikli otomobil lideri Tesla ve Japon devi Panasonic temiz enerji için el sıkıştı. Anlaşma kapsamınca iki lider şirket güneş panelleri üretimi için kolları sıvadı. Tesla, ürettikleri otomobil teknolojileri ile beraber batarya teknolojileri olan Powerwall ve enerjinin elde edilmesinin ardından enerjinin saklanması ile ilgili projeleri olan Powerpack’i ortaklık çerçevesinde geliştirmek için Panasonic ile çalışacak.

Japon Devi Panasonic ve Tesla Temiz Enerji için Anlaştı
Ortak proje kapsamında üretilecek olan bataryalar, Amerika’nın Nevada eyaletindeki Giga Factory’da üretilecek. Ayrıca bu projenin temiz enerji hususunda çeşitli çalışmalara örnek olacağı konusunda iki dev şirket de hemfikir.

Panasonic ve Tesla Ortaklığı
Proje ile beraber geliştirilecek teknolojilerle beraber dünyanın en verimli güneş panelleri bizleri bekliyor olacak. Bu ortak projenin en büyük üretim kaynağını ise SolarCity oluşturacağa benziyor. Panasonic ve Tesla ortaklığı bununla da sınırlı kalmayacak. Panasonic bu ortak proje dışında Tesla’nın Model 3 ve Jaguar’ının Formula E takımının batarya tedarikçiliğini de üstlenecek. Bununla beraber güneş enerjisi ve elektrikli otomobillerle ilgili geniş kapsamlı çalışmalar yapılacağa benziyor.

BİR CEVAP BIRAK