Ana sayfa Mobil TikTok Akıllı Telefon Sektörüne Giriyor!

TikTok Akıllı Telefon Sektörüne Giriyor!

100
0
PAYLAŞ

Yüzlerce farklı akıllı telefon üreticisine biri daha ekleniyor. Tüm dünyanın yakından tanıdığı sosyal medya platformlarından olan TikTok’un kurucusu olarak bilinen ByteDance’in bir akıllı telefon üzerinde çalışma başlattığı iddia edildi.

Günlük hayatta çok sık şekilde karşılaşılan marka isimlerinin alt markaları bulunduğunu ya da bu markaların aslında alt markalar olarak kendini gösterdiğini biliyoruz. Bu kapsamda şirketler tek bir çatı altında güç birleştirip, çok daha iyi bir iş çıkarabiliyorlar.

Sosyal medyadaki paylaşımlarla çok sayıda kullanıcının fazlasıyla sevdiği ve bir kısım kullanıcının ise nefret ettiği TikTok’un altında çalışıyor olduğu şirket ByteDance ise akıllı telefon sektöründe boy gösterecek.

Çinli İnternet teknolojileri firması olan ByteDance, kişilerin müzik videolarını paylaştığı ve bir zamanların en popüler uygulamalarından olan musical.ly sosyal medya platformunun da sahibi.

Bu tür sosyal medya uygulamalarıyla ilgili yaptığı projelerle dikkat çeken ve trendleri en doğru yerde yakalayarak muhteşem bir yükseliş kaydeden ByteDance’ın akıllı telefon sektöründe boy gösterme arzusu şaşırttı.

7 aydır bir akıllı telefon için çalıştığı iddia edilen söz konusu şirket, 2014 yılının ortalarında yine Çin’de kurulan ve kısa süre içerisinde tasarlanıp üretilen bütçeyle birlikte akıllı telefon üretimleriyle gündeme gelen Smartisan’ın uzmanlarından bazılarını da personel olarak temin etti.

BİR CEVAP BIRAK