Ana sayfa Teknoloji TikTok’dan Şaşırtan Adım!

TikTok’dan Şaşırtan Adım!

172
0
PAYLAŞ

TikTok uygulamasının sahibi olan şirke ByteDance, yapay zeka kullanarak müzik üretmekte olan bir girişim şirketi olarak bilinen Jukedeck’i satın aldı. Music Ally sitesinde paylaşılan habere göre, JukeDeck şirketinde çalışan herkes şuanda LinkedIn üzerinde ByteDance şirketinde de çalışıyor olarak gözükmekte.

Son zamanların en popüler sosyal uygulamaları arasında yer alan TikTok, bazı yaptırımlarla karşı karşıya kalmasına rağmen popülaritesinden herhangi bir şey kaybetmeden aynı büyüme hızıyla devam ediyor. TikTok’un sahibi olan ByteDance şirketi bu konuda bir adım daha ileri gidip kendini geliştirerek, Jukedeck isimli şirketi satın aldı. En azından şimdilik LinkedIn üzerinden derlenen verilerle bu bilgilere ulaşılıyor.

Music Ally sitesi tarafından paylaşılan raporlara göre Jukedeck CEO’su da dahil olmak üzere şirket bünyesinde yer alan tüm çalışanlar, LınkedIn profillerinde ByteDance şirketinin çalışanları olduğunu ifade edecek şekilde profil güncellemesi yaptılar. Bunun üzerine şuanda Jukedeck’in İnternet sitesi arayüzü kapalı. Arayüzde “Şimdilik fazla bir şey söyleyemiyoruz ancak müzikal yapay zekâyı kullanarak yaratıcılığı arttırmayı dört gözle bekliyoruz!” mesajı görünüyor.

BİR CEVAP BIRAK