Togg Efsane Olmaya Doğru Adım Adım İlerliyor! Türkiye’nin Arabasında Son Durum Ne?

Togg Efsane Olmaya Doğru Adım Adım İlerliyor! Türkiye’nin Arabasında Son Durum Ne?

Piyasaya çıkmaya az bir süresi kalan Togg otomobil hakkında merak edilenler ve son gelişmeler bu haberde! İşte yerli ve milli arabanın son halleri!

2 yıl önce yapılan tanıtımında büyük ses getiren ülkemizin yerli arabası Togg, efsane olmaya doğru adım adım ilerliyor. Yollara çıkmaya gün sayan Togg otomobillerinde son aşamaya yaklaşıldı. Hatta bataryaları için özel olarak bir fabrika kuruldu. Önümüzdeki sene içinde Togg araçlarının seri üretimine başlanması bekleniyor. Şirketin ünlü ismi ve CEO görevini üstlenen Gürcan Karakaş, seri üretim için hattın oluşturulmasına başlandığını ifade etti. Aracın tahmini olarak ise 2022 yılının sonunda üretim hattından çıkacağını söyledi. Peki yerli ve milli imkanlar ile üretilen Togg araçları hakkında son durum ne? Yetkililer hangi açıklamalarda bulundu? Togg otomobillerin fiyatları ne kadar olacak? Tüm bu soruların ayrıntılı cevapları bu haberde yer alıyor!

Türkiye’nin Arabasında Son Durum Ne?

Geçtiğimiz günlerde logosunun tanıtımı yapılan Togg markası gümbür gümbür gelmeye devam ediyor. Tüm eleştirilere ve engellemelere rağmen emin adımlarla çalışan Togg yönetimi, 2022 yılında ilk aracın yolda görüleceğini belirtti. Artık üretim hattının kurulmaya başlandığını ve çok yakında seri üretimlerin başlayacağı ifade edildi. Gürcan Karakaş ise şu sözleri söyledi: “Yeni aracımızı geliştirirken verdiğimiz her sözün arkasında duruyoruz ve yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz. ‘Yüzde 51 yerlilik oranı’ dedik, tedarikçilerimizin yüzde 75’ini Türkiye’den seçerek, 51’i yakaladık, üzerine çıkmayı hedefliyoruz. ‘Marmara Bölgesi’nde üretim yapacağız’ dedik, Gemlik’i mobilitenin kalbi yaptık.” dedi.

Türkiye’nin Arabasında Son Durum Ne?

Togg Fiyatları Ne Kadar Olacak?

Yeni otomobil ile ilgili en çok merak edilen konulardan bir tanesi de fiyatının ne kadar olacağı. Ancak bu konuda henüz net bir rakam söylenmedi. Yapılan açıklamalarda ise Togg aracının C segment SUV modeller ile rekabet edeceği söyleniyor. Yani fiyatların beklendiği şekilde çok ucuz olmayacak. Çünkü bu araçların en ucuz modelleri yaklaşık olarak 500 bin liradan başlıyor. Gelecek sene sonunda seri üretimine başlanacak olan Togg otomobilinin fiyatının da en az bu civarda olması bekleniyor. Ayrıca elektrikli olması da fiyat konusunda vatandaşların cebine olumsuz şekilde yansıyacaktır.

Togg Fiyatları Ne Kadar Olacak?

Etiketler

Otomobil