Togg Fiyatları Yavaş Yavaş Belli Olmaya Başladı! Gelecek Yıl Satışa Çıkacak Togg Ne Kadara Satılacak?

Togg Fiyatları Yavaş Yavaş Belli Olmaya Başladı! Gelecek Yıl Satışa Çıkacak Togg Ne Kadara Satılacak?

Togg marka otomobillerin fiyatları yavaş yavaş belli olmaya başladı. 2022 yılında yollarda olacak elektrikli aracın fiyatı ne kadar olacak?

2019 yılında ilk tanıtımı yapılan ve büyük beğeni toplayan Togg otomobil çeşitleri 2022 yılında yollarda olacak. Elektrikli otomobiller arasında en donanımlı araçlardan bir tanesi olacak olan Togg otomobil merakla beklenmeye başlandı. Herkesin hayallerini süsleyen bir tasarıma sahip olması ve yerli olması insanların dikkatini daha çekti. Yerli ve milli elektrikli otomobilin seri üretimine başlanmadı ancak fiyatları konusunda bazı tahminler yapılmaya başlandı. Vatandaşlar da gelen tahminler doğrultusunda şimdiden bütçelerini ayarlamaya başladılar. Ancak gelen iddialara göre Togg elektrikli otomobiller, sanıldığı kadar ucuz fiyatlara satılmayacak. Çünkü son açıklamalarda da c segment SUV modeller ile yarışacağı söylenmişti. C segment SUV modellerin fiyatlarına bakıldığında ise en az 500 bin liradan başladığı görülüyor. Peki 2022 yılında piyasaya çıkacak olan Türkiye’nin yerli ve milli otomobili kaç bin liraya satılacak? İşte Togg elektrikli otomobilin tahmini fiyatları!

Togg Marka Otomobilin Fiyatı 1 Milyon Lira Olabilir!

2021 yılı bitmeden önce ekonomik alanda oldukça inişli çıkışlı bir dönem yaşandı. Otomobil fiyatları bir çıktı bir indi. Son olarak ise dolar kurunun düşmesi ile araç fiyatlarında düşüş yaşandı. Ancak 2022 yılında gelecek olan zam ile beraber yeni araçların fiyatlarında herhangi bir indirim yaşanmış gibi olmayacak. Öte yandan dünyayı etkisi altına alan virüs salgını ile üretim ve tedarik sıkıntısı ortaya çıktı. Otomobillerin olmazsa olması olan çipler, yeterince üretilmedi ve bu durum araç üretimine yansıdı. Birçok araç firması üretim sayısını eski yıllara göre azaltmak zorunda kaldı. Bunun sonucunda da araç fiyatları yükseldi. Tüm bu durumlar göz önüne alındığında ve Togg elektrikli otomobilin kalitesine bakıldığında oldukça yüksek bir fiyattan satılması bekleniyor. Piyasaya bakıldığında bu aracın emsallerinin 800 bin TL ila 1 milyon TL arasında olduğu görülüyor. Yapılan tahminlere göre Türkiye’nin yerli ve milli aracının da rekabette geri kalmaması için en az bu fiyatlara satılması bekleniyor. Ayrıca aracın elektrikli olması da fiyatın yükselmesine neden olan ayrı bir erken olarak göze çarpıyor.

Togg Marka Otomobilin Fiyatı 1 Milyon Lira Olabilir!

Etiketler

Otomobil