Togg’un Yeni Rakibi Belli Oldu! Huawei Yeni Elektrikli Otomobilini Duyurdu!

Togg’un Yeni Rakibi Belli Oldu! Huawei Yeni Elektrikli Otomobilini Duyurdu!

Togg'un yeni rakibi geliyor! Huawei Aito M5 tanıtımı yapıldı. Gelecek yıl yollarda olacak olan elektrikli aracın fiyatı ne kadar olacak?

Türkiye’nin yerli ve milli elektrikli otomobili Togg, yollara çıkmak için gün sayıyor. İlk tanıtımında büyük beğeni toplayan yerli otomobil, şimdiden birçok rakibini geride bırakmayı başardı. Ancak bu sırada Togg elektrikli otomobilin rakipleri boş durmadı. Diğer ülkeler de geleceğin aracı olarak görülen elektrikli otomobil sektöründe önemli adımlar attı. Son olarak ise Huawei, üretmiş olduğu elektrikli otomobil ile Togg otomobile rakip oldu. Görüntü olarak birbirine benzeseler de teknik açıdan birbirlerinden bazı yönleri ile ayrılmaktadırlar. Ünlü teknoloji devi Huawei tarafından üretilen bu elektrikli aracın ismi ise Aito M5 oldu. Aito M5 aracının çok yakında yollarda olması bekleniyor. 

Huawei Aito M5, Menzil Konusunda Çok İddialı!

Elektrikli araçların yaygın olarak kullanılmaya başlaması ile elektrikli araç üreten şirketler arasındaki rekabet iyice arttı. Tüm elektrikli araç şirketleri en iyi özelliklere sahip araçları üretmek ve daha çok müşteriye ulaşmak için ellerinden geleni yapmaya devam ediyorlar. İnsanların elektrikli araç konusunda en çok aradığı özellik ise aracın gideceği menzildir. Çünkü kimse sürekli aracını şarj etmekle ya da aracının sık sık yolda kalması ile uğraşmak istemez. Huawei tarafından üretilen Aito M5 elektrikli otomobil, bu soruna çözüm olmak için geliyor. Şirket yetkilileri, elektrikli aracın menzili konusunda oldukça iddialı konuştular. Bu aracın, rakiplerine göre çok daha uzun süre yollarda olabileceğini söylediler. Ayrıca aracın çok sessiz şekilde çalıştığı da yetkililer tarafından ifade edildi. 

Huawei Aito M5, Menzil Konusunda Çok İddialı!

Huawei Aito M5 Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Yeni üretilen elektrikli otomobil Huawei Aito M5, şubat ayının sonlarına doğru satışa başlayacak. En çok merek edilin sorulardan bir tanesi de bu aracın fiyatının ne kadar olacağı. Huawei elektrikli aracın 250 bin Yun fiyatına satılması bekleniyor. Bu da yaklaşık olarak Türk Lirası ile 450 bin liraya denk geliyor. Yani elektrikli araç piyasasında ortalama bir ücretle satışa sunulması bekleniyor. Huawei Aito M5 elektrikli otomobili, çok yakında ülkemizde de görmeye başlayabiliriz.

Huawei Aito M5 Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Etiketler

Otomobil