Ana sayfa Bilgisayar Türkiye Yazılım İhracatı Yapacak

Türkiye Yazılım İhracatı Yapacak

198
0
PAYLAŞ

Konya şehrinde çalışmalarını sürdürmekte olan Akınsoft; bir yazılım firması olarak hizmet veriyor. Son günlerde firmanın yaptığı açıklama dikkat çekiyor. Firma 7 farklı dilde bir yazılım hazırlamış durumda. Hazırlanan yazılımın ise başta; ABD, Almanya, Fransa ve İngiltere olmak üzere birçok ülkeye satılıyor.

Akınsoft Yazılımı 28 Ülkeye İhraç Ediliyor

Konya’nın Selçuklu ilçesi içerisinde merkezi bulunan Akınsoft; bünyesinde 154 kadar mühendis bulundurmakta. Ekibi ile birlikte bir program üreten ve bu programa ERP yani Kurumsal Kaynak planlama adı veren firma gerçekleştirdiği ihracat ile dikkat çekiyor. Üretilen yazılımın içeriği; e-ticaret, muhasebe, pazarlama, faturalandırma ve müşteri, insan kaynakları ilişkilerine dair bilgileri düzenleyecek şekilde tasarlanmış.

Asya, Avrupa, Amerika ve Asya Bölgelerine İhracat Yapılıyor

Yazılım ile ilgili bilgilendirme, Akınsoft firmasının Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev almakta olan Özgür Akın tarafından gerçekleştirildi. 23 yıl gibi bir süredir bu sektör içinde başarılara imza atan firma, sektörün açıklarına uygun bir yazılım geliştirdiklerini açıkladı.

Şu anda firmanın büyük bir gelirinin bu yazılım tarafından elde edildiği de bilinen haberler arasında. Bayilik olarak da son derece etkin bir çalışma sistemine sahip olan firma dünya genelinde büyüyor demek mümkün.

Yazılım; insan kaynakları sürecinden, üretim bandına kadar her anı takip edebilme özelliğine sahip. 28 ülkeye satılan yazılım şu anda 7 farklı dilde hizmet verebilecek bir yapıda sunulmuş.

Türkiye’nin son dönemdeki durumunu da ele alan akın; Türkiye’de krizin değil de ekonominin gelişen bir sürece sahip olduğunu belirtti.

BİR CEVAP BIRAK