Ana sayfa Oyun Türkler Oyun Tasarımı Ödülü Aldı

Türkler Oyun Tasarımı Ödülü Aldı

95
0
PAYLAŞ
Oyun Tasarımı

Son zamanlarda oldukça büyük işler başarmakta olan ve uluslararası piyasada da oldukça aktif bir rol üstlenmekte olan ülkemiz şimdi de oyun tasarımı ile Almanya’dan bir ödül almayı başardı. Bunun Türkler açısından son derece önemli bir haber olduğu bilgisi de ayrıca verildi.

Çocuk oyunları konusunda geliştirmekte olduğu projeleri ile adından oldukça söz ettirmekte olan Cemer, Almanya’dan ödül almayı başarı. Genellikle projeleri çocuklar üzerine olan ve onları mutlu etmek isteyen Cemer, oyunlar ile birlikte ödül aldı. Deltoik oyun grubu tasarlamış olan Cemer, çocuklar açısından son derece faydalı olduğu bilgisi verilen bu tasarım ile oldukça beğeni topladı. Almış oldukları bu ödüle oldukça sevinen daha sonra da gazetecilerin konuyla alakalı sorularını cevaplayan Cemer Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı Melek Eroğlu konuyla ilgili detay bilgiler de verdi.

Deltoik oyun

Deltoik Oyun Tasarımı Almanya’dan Ödül Aldı

Bu konunun kendileri için oldukça önemli olduğunu, firmalarının bu alanda Türkiye’nin önde gelen firmaları arasında yer aldığından da bahsetti. Ayrıca Eroğlu Almanya tarafından verilmiş olan bu ödülün kendileri için gururlandırıcı bir unsur olduğunu ve bu alanda son derece çok çalıştıklarını da ifade etti. Türkler’in oyun tasarımı konusunda ödül almasının devam edeceği belli eden firma, ileride çok daha fazla önemli adı atacaklarının da altın çizdi.

Deltoik Oyun

Oyun Tasarımı Dikkat Çekti

Kuruldukları günden itibaren sürekli olarak gelişme gösterdiklerini ve aynı zamanda bu alanda da öncü olmayı da hedeflediklerini söyleye Yönetim Kurulu Başkanı ödülün Almanya’nın Frankfurt ilinde düzenlenmiş olan etkinlik kapsamında verildiğinin de altını çizdi.

German Design Award olarak bilinen bu yarışmada yalnızca sektörde tanınmış isimler yer aldı. Juri tarafından belirlenip yarışan isimlerin kıyasıya mücadele ettiği bu yarışmanın galibi de Cemer oldu. Deltoik tırmanma konusunda oldukça fazla adımlar atan ve sektörde oldukça da tecrübeli olan Cemer’in bu konu ile alakalı ileride nasıl gelişme göstereceği ise merak edilen detaylar arasında yer alıyor. Ancak Melek Eroğlu yapmış olduğu konuşmasında çok daha büyük bir gelişme gösterecekleri yönünde açıklamalarda bulunmayı da ihmal etmedi. Bunun dışındaki detayları da sizinle paylaşacağız.

BİR CEVAP BIRAK