Ana sayfa Teknoloji Twitter QR Kod Kullanımı Nasıl Yapılır?

Twitter QR Kod Kullanımı Nasıl Yapılır?

93
0
PAYLAŞ
Twitter QR Kod Kullanımı Nasıl Yapılır?
Twitter QR Kod Kullanımı Nasıl Yapılır?

Twitter, kısa bir süre önce sunduğu bir özellik nedeni ile sosyal medyada en çok konuşulan sosyal paylaşım sitesi olmayı başardı. Twitter, Snapchat’in QR kod özelliğinin bir benzerini getirdi. Bu özellikle ile birlikte birçok Twitter kullanıcısı “Twitter QR kod kullanımı nasıl yapılır” sorusuna cevap aramaya başladı.

Twitter’ın QR Kod Uygulamasının Özelliği Nedir?

Twitter’ın kısa süre önce uygulamaya koyduğu QR kod özelliği ile diğer kullanıcıların daha kolay bir şekilde takip edilmesinin önü açıldı. Twitter’ın böyle bir uygulamayı gündeme getirmesi sosyal medyada en çok konuşulan konulardan birisi haline geldi. Twitter’ın IOS ve Android cihazları için ortaya koyduğu QR kod özelliği ile diğer kullanıcıların daha kolay bir şekilde takip edilmesi sağlanıyor.

Kullanıcılar kendilerine ait olan QR kodunu bulmak için Twitter’a giriş yaptıktan sonra sol kısımda yer alan menüden QR kod imlecine dokunarak açılan sayfada QR kodum sekmesine tıklanır. Bu özellik IOS işletim sistemi telefonların ayarlar sekmesinden bulunabilir. QR kodlarını buluna Twitter kullanıcıları QR kodlarını kaydetmek ve paylaşmak istediklerinde aynı sayfanın sağ üst köşesinde yer alan paylaş butonuna tıklayarak kaydet ya da şununla paylaş sekmeleri kullanılabilir.

Twitter’da bir kullanıcıyı takip etmek için QR kod tarayıcı açık konumdayken karşıdaki kişinin QR kodu taratılır. Bu uygulama ile birlikte çok kısa bir süre sonra istenilen kişilerin profilleri takip edilebiliyor. Buradan kişilerin profilleri ziyaret edilebilir aynı zamanda kişilerde takip edilebilir. Bu uygulama ile birlikte başka bir kullanıcının bulunabilmesi için başka bir tane ara sekmesine tıklamak yeterli olacaktır. Twitter’ın QR kod özelliğinin kullanımı oldukça kolaydır. Twitter’ın QR kod özelliğini kullanıma açması ile birlikte birçok kullanıcı tarafından kullanılmaya başlandı.