Uzmanlardan uyarı geldi: Siber saldırılara karşı hızlı olun!

Uzmanlardan uyarı geldi: Siber saldırılara karşı hızlı olun!

Son dönemde sıkça rastladığımız siber suçların sayısı gün geçtikçe artıyor. Uzmanlar bu konu ile ilgili uyarılarda bulundu.

Siber suçlar ile ilgili haberler son dönemlerde arttı. Geçtiğimiz dönemlerde de siber saldırıların olduğu biliniyordu ancak son dönemlerde bu iş iyice büyümeye başladı. Uzmanlarda bir bir uyarılar geldi. Sürekli Hacker ve hacker grupları yeni yöntemler deniyorlar.

Bilişim Teknolojileri ve Siber Güvenlik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Sultan Selim Yüksel siber saldırılara karşı daha dikkatli olunması gerektiğini bildirdi. Yüksel, "Suçlular proaktif hareket ediyor, bu yüzden suçu engellemeye çalışanlar daha yaratıcı yöntemler kullanmalı ve geliştirmeli. Hızlı aksiyon olabilmek çok önemli." dedi.

Alışveriş siteleri ile ilgili önemli açıklama

Günümüzde teknolojinin sadece iyi amaçlarla kullanılmadığının altını çizen yüksel, riskin her geçen gün daha da arttığını bildirdi.

Yüksel sözlerine bunları ekledi: Örneğin uzmanlar SSL sertifikası olan alışveriş sitelerinin kullanılmasını tavsiye ediyorlar. Şu anda suçlular çalıntı kredi kartlarıyla farklı web sitelerine bu sertifikadan satın alıyorlar. Bu sertifika o zaman sizi korumuyor. Suçlu bu tarafta bir mekanizma oluşturduğunda sizi daha rahat hissedeceğiniz ve profesyonel görünen bir tuzağın içine çekiyor.

Alışveriş siteleri ile ilgili önemli açıklama

Bu suçlara karşı çok hızlı olunmalı

Herkesin elinde akıllı telefonlar var. Sosyal medya okur yazarlığı da son dönemde iyice yükseldi. hayatımızın büyük bir bölümünü geçirdiğimiz bu akıllı telefonları doğru kullanmak hepimizin görevi. Uzmanlardan siber suçlarla ilgili önlem uyarıları daha sık gelmeye başladı. Bu suçlara karşı daha hızlı bir şekilde davranılması gerektiği belirtildi.

Etiketler

Teknoloji  
Ömer Faruk

Teknoloji delisi