Ana sayfa Oyun Valve Steam Machine’in Fişini Çekti

Valve Steam Machine’in Fişini Çekti

167
0
PAYLAŞ

Valve kendi oyun konsolu Steam Machine’in fişini çektiğini açıkladı. 

Yapılan açıklamada gerekli desteğin sağlanamadığı için iptal edildiği açıklanan Steam Machine ilk zamanlarda kullanıcılar tarafından çok sevilmişti. Kullanıcıların televizyonlarının altına kurulabilen bu küçük konsol Steam’de oynanılan tüm oyunları televizyonlara aktarılmasını sağlayan bu konsollar daha sonrasında oyun severlerin beklentisini karşılayamadı. 

Kullanıcıların bu oyun konsolunu sevmemesindeki en büyük neden Steam Machine’in görüntüyü gecikmeli olarak aktarıyor olması. Oyunlarda yaşanılan aktarım gecikmeleri kullanıcıların canını sıkarken Steam Machine’in fiyatının yüksek olması da kullanıcıların canını sıkan bir diğer şey. 

Valve’nin bu kararının ardından Steam Machine artık Steam sayfasında yer alan donanımlar arasından kaldırıldı. Steam’in donanımlar bağlantısında Steam Controller, Steam Link ve HTC’nin sanal gerçeklik gözlüğü HTC Vine bulunuyor ancak Steam Machine bu donanımlar arasında yer almıyor. 

Steam Machine’in web sayfası halen açık durumda ve ürünün artık satılmayacağı ve desteklenmeyeceği yönünde bir uyarı bulunmuyor olsa da Valve’nın kısa bir süre içinde bu sayfayı da güncellemesi ve Steam Machine ile ilgili tüm sayfaları kapatması bekleniyor. Valve’nin yeni bir konsol üretip üretmeyeceği ise şimdilik bilinmiyor. 

BİR CEVAP BIRAK