Ana sayfa Teknoloji Verizon 5G Denemelerine Başladı mı?

Verizon 5G Denemelerine Başladı mı?

76
0
PAYLAŞ
Verizon

ABD’nin önde gelen firmaları arasında yer alan ve pek çok kişi tarafından Amerika’nın iletişim devi adlandırılan Verizon 5g açıklaması ile teknoloji severleri oldukça memnun etti. Buna göre Verizon, yapmış olduğu açıklamada 3G VE 4G teknolojisinin ardından nihayet 5G teknolojisine geçeceklerini duyurdu.

Verizon 5G Çalışmaları Başlattı

Bununla ilgili olarak çalışmalar başlattığını ve durum üzerinde titizlikle çalışıldığını söyleyen Verizon, kısa bir süre zarfı içerisinde bu sistemi ilan edeceklerini duyurdu. Özellikle internet ve telefon kullanıcıları tarafından büyük bir merakla beklenen bu haber Verizon firmasının sosyal medyada da oldukça popüler olmasını sağlayan etenler arasında yer aldı. Ayrıca bununla birlikte, yapılacak olan açıklamalarda 5G teknolojisinin içeriğine de değinilerek, bu defa farklı ancak çok gelişmiş bir sistem oluşturulacağının da altı çizilmiş oldu.

Verizon

Verizon’un açıklamalarına göre 2017 Haziran ayından önce 5G ‘ye yönelik çalışmalar için çeşitli denemelere başlanacak. Oldukça profesyonel bir ekip ile çalışıldığından dolayı ise denemelerin bir an önce başarıyla sonuçlanması beklendiği de açıklanan detaylar arasında yer alıyor. Çalışmanın ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde deneneceği de verilen bilgiler arasında yer alıyordu. 11 adet eyalet belirlenmiş olup çalışmaların bu eyaletlerdeki kullanıcılara sunulacağı da açıklanan detaylar arasında yer aldı. Şimdilik bu haber teknoloji meraklıları arasında oldukça sevindirici bir haber olarak yer aldı. Zira pek çok kişi, 4G teknolojinden sonra 5G’nin gelmesini büyük bir merakla bekliyor.

Verizon

Çeşitli Ortaklıklar da Olacak

Aynı zamanda Verizon, bu çalışmayı gerçekleştirirken tek başına olmayacağını da açıkladı. Önde gelen çip üreticileri ile birlikte çalışılacağı da açıklandı. Böylece kompleks bir oluşum ile beklenen internet teknolojisi büyük ölçüde gerçekleştirilecekti. Yeni oluşturulacak olan bu sistem sayesinde internet üzerinden yüksek çözünürlüklü yayınlar yapma imkanının bulunması 5G’nin en sevilen detayları arasında yer alacağa benziyor. Ayrıca bununla bilikte çok sayıda insan da bu teknolojiyi kullanarak için neredeyse gün sayıyor. İnsanların büyük bir kısmı, özellikle ABD’de yapılacak olan denemelerden sonra 5G’yi kullanmaya meraklı oldukları bilgisini de ekledi. Önümüzdeki günlerde Verizon’un bu alanda yürütmüş olduğu çalışmalara tekrar değinecek ve detayları paylaşacağız.

 

BİR CEVAP BIRAK