Ana sayfa Otomobil Volvo’dan Gizli Otonom!

Volvo’dan Gizli Otonom!

108
0
PAYLAŞ

Volvo, dünyanın önde gelen otomotiv sektörlerinden TIR, otobüs, deniz taşıtlarında adını sık duymaya başladığımız bir İsveç markasıdır. Daha önceleri, Alman ve Amerika’lı partnerlerini saf dışı bırakan Assel Gabrielson ve Gustav Larson öncülüğünde, dünyaya açılan bu markanın farklı segmentlerde otomobil ürettiğini de biliyoruz. Özellikle dizel ve SUV sektörlerinde atılımları ile bilinen Volvo, son zamanlarda elektrikle çalışan otomobil üretimine geçtiğini duyurmuştu.

Bazı Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünyanın farklı bölgelerinde, elektrik istasyonları kurduğu da bilinen bir gerçek. Volvo, dünyada 3 bağlamalı emniyet kemerini de lisanssız olarak paylaşmış dev bir marka. Ama son teknolojisi olan Otonom teknolojiyi ise, sır gibi saklıyor ve patentini de kimse ile paylaşmıyor. Peki bu sır gibi saklanan Volvo’nun son teknoloji Otonom teknolojisi nedir? Nasıl ve ne gibi yenilikler getirecek?

Geçtiğimiz günlerde Londra Belediyesi tarafından açılan bir ihalede, kazanan taraf Volvo olmuştu. Bu ihaleye göre Volvo, Londra sokaklarında boy gösterecek 100 adet yeni otomobilin üretimini yapacak ve 2018’de otonom teknolojisini Londra’da görücüye çıkarmış olacak. İnsansız teknoloji anlamına gelen Otonom teknolojide, şoför koltuğunda kimse yok. Hal böyleyken trafik magandaları, trafiği birbirine katmaktaydı. Ama Volvo bu teknolojiyi gizli tutacak mükemmel bir teknoloji icat etti ve bundan böyle, Londra sokaklarında kimse, bu aracın şoförünün olmadığının farkına varamayacak.

BİR CEVAP BIRAK