Ana sayfa Oyun War Thuner Oyun İncelemesi

War Thuner Oyun İncelemesi

108
0
PAYLAŞ
WarThunder_920 inclemesi
WarThunder_920 inclemesi

Teknolojinin hızla gelişmesine kadar insanlar ılış, ok ve kalkanlarla savaştı. Barutun icadıyla beraber savaşlarda artık ilkel patlayıcılara da ter verilmeye başlandı. Bu şekilde giden gelişmelerin arasında 1. Dünya Savaşı’nın çıkması savaşların yapılış şeklini kökten değiştirdi. Artık savaşlarda taktiksel hareketlerin yanında tanklar ve savaş uçakları da görülüyordu. Bu makinelerle beraer artık avaşlar daha fazla kanlı oluyordu.

1’inci Dünya Savaşı’nda etkili olmaya başlayan savaş teknolojisi, Birinci Dünya Savaşı’ndan kısa bir süre sonra kendisini gösteren İkinci Dünya Savaşı modern savaşların başlangıcı oldu diyebiliriz. War Thunder oyunu da modern savaşın ilk örneği diyebileceğimiz İkinci Dünya Savaşı ile Kore Savaşı dönemine kadar olan süreci bize gösteriyor.

War Thunder oyunu, Rus oyun geliştiricileri arasında bulunan Gaijin Entertainment tarafından geliştirilmiştir. Oyun ilk baktığız zaman gerçekçi grafik ve modellemeleriyle dikkatleri üzerine topluyor. War Thunder ücretsiz oyunlar içerisindedir ve sizlere kullanmanız için 5 ülkenin savaş teçhizatları verilmiştir. Bu ülkeler İkinci Dünya Savaşı’nın başrolünde bulunan Almanya, İngiltere, Rusya, Amerika Birleşik Devletleri ve Rusya’dır. War Thunder oynarken istediğiniz ülkenin savaş teçhizatlarını geliştirebilir, oynadıkça bir üst kilidi açarak daha gelişmiş savaş araçlarına sahip olabilirsiniz.

War Thunder oyunu ücretsiz bir oyun olduğu için tank ve uçakların kilitlerini açarak bir üst seviyeye çıkarma işleminde oldukça zorlanabilirsiniz. Örneğin, İngiltere savaş araçlarını geliştirmeye çalışıyorsunuz diyelim sadece tanklar bölümü ile ilgilenirseniz, uçaklar bölümü gelişmeyecektir. Bu yüzden hem uçaklar bölümünde hem de tanklar bölümünde oynamanız gerekir. Oyunda tank ve uçaklarda kendi aralarında tanksavar, ağır tanklar, orta tanklar ve uçaksavar gibi sınıflara ayrılmış durumda. Oyun bu özelliğiyle gelişmeye biraz zor izin veriyor diyebiliriz.

War Thunder gibi her Free2Play oyunda görüldüğü üzere Premium hesaplar mevcut. Gelişiminizi hızlandırmak istiyorsanız bu Premium hesaplardan alarak gelişiminizi 2 kat daha fazla hızlandırabilirsiniz.

War Thunder oyunu 3 farklı türde oynanma imkanı sağlıyor. Bu türler Arcade, Realistic ve Simulation’dur. Arcade seçeneğinde oyun daha hızlı ve basit ilerliyor. Realistic seçeneğinde oyun biraz daha yavaşlıyor ve zorlaşıyor. Simulation seçeneğinde ise oyun gerek bir simülasyona dönüşüyor.

BİR CEVAP BIRAK