Whatsapp'tan yeni bir hamle! Kullanıcılar çok sevinecek! Mesajlar 24 saat içinde...

Whatsapp'tan yeni bir hamle! Kullanıcılar çok sevinecek! Mesajlar 24 saat içinde...

En çok kullanılan mesajlaşma platformu olan Whatsapp yeni bir uygulamayı hayata geçirecek. Whatsapp, 24 saatlik kaybolan mesajlar özelliğini kullanıcılara sunmak için çalışmalara başladı...

24 saat seçeneği olacak

WhatsApp'tan yeni bir özellik geliyor. Günümüzde bir milyar kişiyi aşkın akıllı telefon kullanıcısı WhatsApp'ı kullanıyor. Sosyal medya ağı WhatsApp, yakında kullanıcılarına yeni bir özellik sunacak.

WhatsApp, şuan gönderdiğiniz mesajların 7 gün sonra otomatik olarak silinmesini sağlıyor ancak yapılacak olan yeni özellik ile birlikte bu süre 24 saate indirilecek.

Bu özellik, şu anda yalnızca 7 günlük süre seçeneği ile işliyor.

Bugün Twitter'da yapılan bir paylaşıma şirket, WhatsApp'ta mesajların gönderildikten 24 saat sonra otomatik olarak silinmelerini sağlayacak özelliği geliştirecek.

24 saat seçeneği olacak

Arşivlenen sohbetteki yeni mesajlar ile o sohbetler artık arşivden çıkmayacak

WhatsApp'ın 24 saat özelliği hakkında henüz tam bir bilgi olmasa da bu özellik, muhtemelen süreli mesajlara bir zaman seçeneği olarak eklenecek gibi duruyor uygulamaya.

Şuan var olan sohbette süreli mesajları etkinleştiren kullanıcılar, 24 saat yerine 7 gün seçeneğini seçerek bu uygulamadan yararlanacaklar gibi görünüyor. Yani mesajların otomatik olarak silineceği süreyi kendimiz belirleyeceğiniz. 7 gün veya 24 saat seçeneklerinden birini seçilerek kullanılabilecek.

Ayrıca paylaşılan bir diğer tweette WhatsApp'ın arşivlere yeni bir deneyim katacağı yönünde. WhatsApp'a eklenecek yeni bir özellik de, arşivlediğiniz sohbetlere yeni mesaj geldiğinde o sohbetler artık arşivden çıkmayacak. Sohbetlerin arşivden çıkarılıp çıkarılmayacağı kullanıcının kendi insiyatifinde olacak. Ancak bu özellik ile ilgili ne zaman hayata geçirileceği hakkında bir bilgi verilmedi. 

Arşivlenen sohbetteki yeni mesajlar ile o sohbetler artık arşivden çıkmayacak

Yeni sürüm sunuldu

WhatsApp, geçtiğimiz hafta da yayınladığı v2.212.3.19 sürümü ile birlikte kullanıcılarına yeni bir özellik sunmuştu.

WhatsApp yeni sürümü ile birlikte kullanıcılar, gönderdikleri bir videodaki sesi devre dışı bırakma özelliği ile videonun sessiz olmasını sağlayabilir konuma geldiler. Bu özellik de, yaklaşık bir aydır test aşamasındaydı ve bir ayda hayata başarı ile geçirildi. Böylelikle yukarıda bahsettiğimiz yeni özelliklerin de önümüzdeki haftalarda hayata geçirilebileceği bilgisini sizinle paylaşalım.

Etiketler

Sosyal Medya  
Ömer Faruk

Teknoloji delisi