Ana sayfa Mobil Whatsapp Yeni Güncelleme Yaptı

Whatsapp Yeni Güncelleme Yaptı

69
0
PAYLAŞ

Dünyanın en çok kullanılan uygulamalarından birisi Whatsapp. Uygulama; mesajlaşma kültürünü kaldırdı ve birçok kişi için eğlenceli bir iletişim uygulaması haline geldi. İş dünyasında ve sosyal hayat içerisinde aktif olarak yer alan uygulamanın güncellemeleri de bu nedenle fazlasıyla dikkat çekiyor.

Whatsapp Global Bir Uygulama

Her ırka hizmet eden uygulama; iş dünyası için ve sosyal dünya için ayrı ayrı özellikler sunuyor. Neredeyse her kültüre ait ikonlar ve çeşitli simgeler mevcut. Dosya gönderimi, ses iletimi gibi birçok farklı hizmeti olan Whatsapp; en son görüntülü konuşma içerisinde konferans özelliğinin de gelmesi için çalışıyordu.

Yanlış ya da İstemediği Mesajı Atan Kişiler Artık Geri Alabilecek

Whatsapp; bir süre önce yazılan mesajın silinmesi için gereken güncellemeyi yapmıştı. Fakat mesajı silmeniz için maksimum 1 saat önce göndermiş olmanız gerekiyordu. Bu durum yoğun talep üzerine güncellendi. Kişiler artık günün yarısından daha uzun bir süre içerisinde yazdıklarını silebilecek.

Mesajı attığınız saatte itibaren; 13 saat 8 dakika ve 16 saniye içerisinde mesajınızı geri almaya karar verebilir ve iki kişiden de yazdığınız mesajın silinmesini sağlayabilirsiniz.

Bunu yapabilmeniz için mesajın üzerine uzun bir süre basıp, ardından çıkan seçenekler arasından sili bulup, herkesten sil seçeneğini seçmeniz gerekli.

Sürenin neden bu şekilde belirlendiğine dair ise henüz bir açıklama gelmedi. Sildiğiniz mesajlar ise karşı tarafın telefonunda bildirim olarak da yok oluyor.

BİR CEVAP BIRAK