Ana sayfa Bilgisayar Wifi Şifresi ve Parolası Bulma Yolları.

Wifi Şifresi ve Parolası Bulma Yolları.

235
0
PAYLAŞ
wifi şife bulma
wifi şife bulma

WiFi bağlantınızı bir arkadaşınızla paylaşmak ya da yeni bir cihaz bağlamak istiyorsanız, çevrimiçi olabilmek için tekrardan bağlantı kuracağınız cihaza parolanızı girmek zorundasınız. WiFi’ye zaten bağlı bir cihazınız varsa, yönlendirici sıfırlanmadan veya yardım almadan WiFi şifrenizi bulmak için bu aşağıdaki talimatlara uyarak, Wifi şifrenizi bulabilir ve diğer cihazlara da şifreniz ile bağlanabilirsiniz.

Bu, birçok durumda teknik bilgi gerekmeden herkesin yapabileceği bir işlemdir. Windows veya Mac’te WiFi şifrenizi bulmanın en basit yolları ve bir şifre olmadan WiFi’ye nasıl bağlanacağınız hakkında detayları aşağıda bulabilirsiniz. Tüm bu detaylar yardımı ile hala Wifi şifrenizi bulmakta başarısız olursanız, Wifi şifrenizi nasıl sıfırlamanız gerektiğini de yazımızın sonunda sizler ile paylaşacağız.

WiFi parolanızı Bulma

Çoğu modern WiFi yönlendirici makinası üzerinde, herhangi bir belirli parolayı hatırlamayı düşünmeksizin bağlanmanızı sağlayacak bir varsayılan WiFi şifresi ve adı bulunur.

WiFi yönlendiricinizi veya modeminizi bulun ve ünitenin arkasına veya altına bakın. Wifi modeminin alt ya da yan tarafında, Wifi adınız ve şifreniz yazacaktır.

SSID, bilgisayarınızdaki veya akıllı telefonunuzdaki WiFi’de görmeniz gereken ağın adıdır. Bunun yanında veya altında, bir Ağ Anahtarı veya WiFi Şifre görmeniz gerekir. Kurulum sırasında ayarları değiştirmediyseniz çevrimiçi hale getirmek için bu bilgileri kullanabilirsiniz.

Bu adımı kullanarak başarıyla WiFi parolanızı bulduysanız, şimdi Router admin bölümüne giriş yapabilir ve istediğiniz cihaza bulduğunuz parola yardımı ile bağlanabilirsiniz.

WiFi parolanız olmadan nasıl bağlanılır?

Yukarıdaki yöntemi kullanarak WiFi şifrenizi bulamazsanız ve acil olarak internete bağlanmak istiyorsanız, çevrimiçi olabilirsiniz. Çoğu yeni yönlendirici, parolayı kullanmadan cihazları bağlamanızı sağlayan bir basma düğmesi içerir.

Bu, Windows üzerinde ve bazı Android cihazlarda çalışabilir, ancak çevrimiçi hale getirmek için bir düğmeye basmanıza izin veren WPS (WiFi Korumalı Kurulum) iPhone, iPad veya Mac bilgisayarlarda çalışmaz.

Yönelticinizde bir WPS düğmesi bulun. Normalde bu yan veya arka kısımda bu düğmeyi bulabilirsiniz. Bu işlemi yaparken güç düğmesine basmadığınızdan emin olun.

Söz konusu parola düğmesini bulduğunuzda, bu düğmeye basın ve daha sonra bilgisayarınızda veya WiFi aygıtlarında bir WPS düğmesi ile ilgili yönergeleri takip etmelisiniz. Windows 10’da yeni bir WiFi ağına bağlanmayı seçerseniz ve “Yönlendirici üzerindeki düğmeye basarak da bağlanabilirsiniz” mesajını gördüğünüzde düğmesine basabilirsiniz. Bir dakika sonra internete bağlanmalıdır.

Windows’ta WiFi Parolanızı Bulma

WiFi’ye bağlı bir Windows bilgisayarıyla, başka birine verebilmeniz için WiFi şifresini bulabilirsiniz. Bu, çoğu Windows sürümünde yer alır ve Windows 10 sürümüne kadar çalışır.

Sağ alt taraftaki Kablosuz bağlantısını sağ tıklayın.

WiFi ağınızın adını tıklayın.

Kablosuz özelliklerine tıklayn.

BİR CEVAP BIRAK