Ana sayfa Mobil Xiaomi Hedefini Belirledi!

Xiaomi Hedefini Belirledi!

134
0
PAYLAŞ

Çin’in yükselen teknoloji devi Xiaomi, kendine hedef koydu. Geride bırakmaya hazırlandığımız 2016’da cidd ibir büyüme gerçekleştirerek isminden söz ettiren Xiaomi, en büyük olmak istediklerini ve çalışmalarını bu hedef doğrultusunda sürdüreceğini resmen açıkladı. Her fırsatta bu düşüncesini dile getiren Xiaomi yöneticileri bu konuda iyi bir planlama içerisinde oldukları görülüyor. Bunun en büyük belirtisi ise bazı teknolojilerin ilklerini sunmaları.

Xiaomi bu yıl içerisinde sadece akıllı telefonlarıyla gündeme gelmedi. Aynı zamanda taşınabilir şarj cihazları, dizüstü bilgisayar, giyilebilir teknoloji ürünleriyle de piyasada varlık gösteriyor. Türkiye’de de ürünlerinin yer alması, pazara ne kadar önem verdiğinin bir göstergesi. Bir çok yeni marka üretimi dışında kalan ülkelere nüfuz etme konusunda sorunlar yaşarken, Xiaomi neredeyse tüm dünya ülkelerinde varlığını sürdürüyor.

Mi Mix ile Tavan Yaptı!
Xiaomi’nin hedefine emin adımlarla ilerlediği bu yolda Kasım ayı içerisindeki en büyük ilerleme ise Mi Mix isimli yeni akıllı telefon sayesinde oldu. Ahize kısmını kaldırarak ekranda yer açan ve çerçevesiz ekran olarak satışa çıkan cihaz, bir çok kesim tarafından ilgi odağı oldu. Şu günlerde de Mi Mix modelinin popülerliği devam ediyor. Tabicihaz henüz Türkiye’ye ulaşmadı.

Girişimleri çok fazla ara vermeden devam ettiren Çin markasının 2017’de yapacakları ise merak ediliyor. Akıllı saatlere yeni görevlerin yüklenebileceği düşünülürken, Xiaomi giyilebilir teknoloji ile birlikte en çok akıllı telefonlara önem verecek. İlk hedef en iyi olmak olarak bildirildiğine göre beklentiler Samsung ve APple gibi devlerin arasında kendini hissettirmek olacak. Bu konuda elinde teknoloji olmasına rağmen sürecin daha uzun bir zamana yayılabileceği düşüncesi hakim. Fakat bundan 5 yıl sonrasına baktığımızda Xiaomi’yi bambaşka bir kulvarda görebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK