Ana sayfa Teknoloji Xiaomi Mi Note 2 İnceleme (Özellikleri)

Xiaomi Mi Note 2 İnceleme (Özellikleri)

240
1
PAYLAŞ

Dünya’nın en iyi telefonları arasında gösterilen Xiaomi Mi Note 2 özellikleri bakımından şuan için piyasada bulunan bütün amiral gemi telefonların çok üstünde özelikleri kullanıcılarının hizmetine sunmaktadır.

Xiaomi Mi Note 2‘nin tasarımsal özeliklerini ele aldığımız zaman sağ tarafında ses açma ve kapama düğmesinin bir bütün olarak sunulduğunu belirtmek istiyoruz. Bu tuşların hemen altında bulunan güç tuşu ise oldukça şık bir görüntü ile kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Sol tarafta ise Sim kart yuvasının telefonun tam orta kısmında yer aldığını görüyoruz. Sol üst tarafta bulunan bir adet ses girişi yuvası da telefonun tasarımda bulunan detaylar.

Xiaomi Mi Note 2 telefonun boyutlarına baktığımız zaman 15.6 cm boyutlarında uzunluğu 7.7 cm genişliği ve 7.6 mm inceliği tasarımsal olarak dikkat çekmektedir. Telefonun toplam ağırlığı 166 gr.

5.7 inçlik kavisli AMOLED ekranı bulunan bu telefonun 1920 x 1080 ekran çözünürlüğü yer almaktadır. Ekran gövde oranı olarak ise % 77. 2 oranında ekran gövde oranı karşımıza çıkıyor. 2 farklı renk seçeneği ile gelen bu telefonun Piano Black ve Buzul grisi renkleri ülkemizde satışa sunulmuştur.

Xiaomi Mi Note 2 telefonunda bulunan arka kamera çözünürlüğü gerçekten son derece başarılı. 22.5 MP çözünürlükte bulunan arka kamerasının F değeri ise 2.0’dır. Kamerada kullanılan merceğin sensörü Sony firması tarafından yapılmaktadır. 4K videoları 30 kareye kadar çekme özelliği sunan bu telefonun ön kamerası ise 8 MP çözünürlükte yine Sony firması tarafından yapılmıştır.

Yapılan testten sonra telefon ile yarım saat oynadığınız zaman % 5’lik bir şarj tüketimi dikkat çekiyor. Sıcaklık değerleri ise 25.5 dereceden 33 dereceye çıkarak oldukça başarılı bir performans göstermektedir. Batarya konusunda 4070 mAh gibi üst düzey bir performans sunan Xiaomi Mi Note 2 oldukça başarılı bir telefon ve son zamanların en dikkat çeken amiral gemi telefonları arasında ilk sırada yer almaktadır.

Xiaomi Mi Note 2 Kaç TL?

Bir çok telefon satış sitesinde Xiaomi Mi Note 2 fiyatları farklılık gösteriyor. 899 TL’ye bulmanız da mümkün, 1689 TL’ye de. Ortalama olarak 1200 TL seviyesinde satış grafiği izliyor.

1 YORUM

  1. fiyatları çok düşük söylemişsiniz o fiyata nereden bulabilirim acaba yardımcı olun bulalım alalım 1200 tl ye 🙂

BİR CEVAP BIRAK