Xiaomi telefonlarında reklamlar nasıl kapatılır? Adım adım bu işlemleri yapmanız gerekiyor

Xiaomi telefonlarında reklamlar nasıl kapatılır? Adım adım bu işlemleri yapmanız gerekiyor

Xiaomi telefonlarındaki MIUI 12 arayüzünde bazen reklamlar çıkabiliyor. Siz de bu reklamları görmek istemiyorsanız kapatabilirsiniz

Xiaomi telefonlarındaki MIUI 12 arayüzünde bazen görmek istemediğimiz reklamlar görünüyor malesef. Eğer siz de bu reklamları görmek istemeyenlerdenseniz bu reklamları kapatabiliyorsunuz. Adım adım bu işlemleri yapmanız gerekiyor onu anlattık sizler için.

Size söylediğimiz işlemleri adım adım yaptıktan sonra sistem arayüzünde reklam görmeyeceksiniz. Tabiki bazı uygulamalarda reklamlar olabiliyor. Bunlar Google reklamları olduğu için bunları kaldırmak mümkün değil. 

Xiaomi telefonlarında reklamlar nasıl kapatılır?

Xiaomi telefonlarında reklamlar bulunuyor. Xiaomi telefonlarında reklamlar nasıl kaldırılır diye merak ediyorsanız ekrana yakınlaşın. MIUI 12 arayüzünde de öneriler çatısı altında reklam gösteren Xiaominin bu reklamlarını kapatma seçeneğiniz bulunuyor. 

Xiaomi telefonlarında reklamlar nasıl kapatılır?

Adım adım bu işlemleri yapmanız gerekiyor

Adım adım sizler için bu istenmeyen reklamların nasıl kapatılacağını derledik.

Telefonunuzda ilk önce Aralar uygulamasını açmanız gerekiyor. Sonrasında Parolalar ve Güvenlik bölümünden Yetkilendirme ve İptal e gitmeniz gerekiyor. Sonrasında MSA devre dışı bırakın. Ekranı biraz daha aşağı kaydırın ve GetApps seçeneğini de devre dışı bırakın. Bu işlemi yapmak istediğinizden emin olup olmadığınız bir uyarı mesajı alacaksınız. Geri sayımdan sonra İptal et seçeneğine basın. Ancak ilk sefer yaptığınızda buna izin verilmiyor. Kapanıncaya kadar deneyin ve telefonunuzu açıp kapatın. İşte oldu. 

Etiketler

Mobil  
Ömer Faruk

Teknoloji delisi