Xiaomi Türkiye fabrikası ne zaman nerede açılıyor? İlk üretilecek telefon hangi model? Fabrikada 2 bin kişiye istihdam müjdesi

Xiaomi Türkiye fabrikası ne zaman nerede açılıyor? İlk üretilecek telefon hangi model? Fabrikada 2 bin kişiye istihdam müjdesi

Xiaomi Türkiye fabrikası yakında açılıyor. Fabrika ile ilgili detaylar yavaş yavaş belli olmaya başladı. Xiaomi Türkiye fabrikası ne zaman nerede açılıyor? İlk üretilecek telefon hangi model?

Yaklaşık 2 bin kişiye istihdam sağlaması beklenen Xiaomi Türkiye fabrikası açılıyor. Açılmasına kısa bir süre kalan fabrikada önce hangi model üretime başlayacak? Fabrikada satış yapılacak mı?

Şimdiden herkesin dilinde olan Xiaomi Türkiye fabrikası İstanbul Avrupa yakası Avcılarda yer alıyor. Fabrikanın açılışı 29 Mart günü yapılacak. Pandemi nedeni ile çok büyük bir organizasyon düzenlenmese de dillerden düşmeyecek gibi duruyor bu fabrika.

Ülkemizde bir çok akıllı telefon geliştiren firma üretim yapmaya ve fabrika açmaya karar verdi. Bunlardan biri de Xiaomi. ÖTV anlamında çok büyük paralar ödenen telefonlar için bu bir avantaj olabilir. Yani umuyoruz üretimin ülkemizde yapılacak olması fiyatlara da olumlu olarak yansır. 

Yılda 5 milyon telefon Avcılarda üretilecek

29 Mart tarihinde açılması beklenen Xiaomi Türkiye fabrikasında yılda 5 milyon telefon üretilecek.

Redmi 9C modelinin ülkemizde üretileceği açıklanmıştı. Böylelikle fabrikada ilk üretilecek telefon Redmi 9C modeli olacak gibi duruyor. Xiaomi fabrikasının Avcılar’daki açılışına Xiaomi Global Başkanı Shou Zi Chew ve Salcomp Avrupa Direktörü David Chang da katılacak. 

Yılda 5 milyon telefon Avcılarda üretilecek

Xiaomi Türkiye fabrikası için iş ilanları yayınlanmıştı

Çinli telefon üreticisi Xiaomi'nin ülkemizdeki yöneticisi İrfan Öztürk, yeni bir LinkedIn paylaşımıyla birlikte 24 kişinin işe alınacağını duyurmuştu. Geçtiğimiz hafta yayınlanan bu ilan için süre doldu ancak fabrikada 2 bin kişiye istihdam sağlanacağı belirtildi.

Etiketler

Teknoloji  
Melek BİLGİÇ

Teknoloji delisi