Ana sayfa Mobil Xiaomi’nin Oyun Odaklı Akıllı Telefonu Blackshark Ortaya Çıktı

Xiaomi’nin Oyun Odaklı Akıllı Telefonu Blackshark Ortaya Çıktı

58
0
PAYLAŞ

Çin’in son zamanlarda hızla yükselen akıllı telefon üreticilerinden birisi olan Xiaomi’nin mobil oyunculara yönelik akıllı telefonu Xiaomi Blackshark performans testlerinde ortaya çıktı.

Yüksek performanslı akıllı telefon modellerini uygun bir fiyat etiketiyle kullanıcılarla buluşturan Xiaomi son zamanlarda tıpkı ünlü oyuncu aksesuarları üreticisi Razer gibi oyunculara yönelik bir akıllı telefon üretmek için çalışmalara başlamıştı.

Razer’ın Razer Phone modellinin kullanıcılar tarafından çok beğenilmesinin ardından çalışmalarına hız veren Xiaomi’nin Xiaomi Blackshark performans testi uygulaması Geekbench üzerinde ortaya çıktı. İşlemci tarafında beklendiği gibi Qualcomm’un Snapdragon 845 işlemcisini kullanan Blackshark 8 GB RAM ile destekleniyor.

Test sonuçlarına göre tekli çekirdekte 2.452 puan alan Xiaomi’nin yeni akıllı telefonu çoklu çekirdek testinde ise 8.452 puan alıyor. Android 8.0 Oreo ile birlikte test edilen Xiaomi’nin Blackshark modeli henüz gelişim sürecinde olduğu için puanları artabilir.

18:9 oranında 2160 x 1080 piksel çözünürlüğünde 120 Hz yenileme değeriyle gelecek olan Xiaomi Blackshark’ın ekran değerleri Razer Phone’dan çok daha iyi. Havacılık sınıfı soğutma ile gelmesi beklenen akıllı telefonunu 4.000 mAh kapasiteli pille gelmesi bekleniyor. Xiaomi’nin yeni akıllı telefonunun ilerleyen günlerde tanıtılması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK