Ana sayfa Teknoloji Yazılım Firmaları Ve B2B E-Ticaret

Yazılım Firmaları Ve B2B E-Ticaret

167
0
PAYLAŞ

Neden Web Yazılım?

Gelişen teknoloji ile birlikte insanların aradıkları her şeye ulaşabilirlikleri internet ile daha da kolaylaştı. Aynı zamanda kurum ve kişilerin kişisel ya da kurumsal ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik de yazılımlar da çağımızın getirmiş olduğu ihtiyaçlardandır; hastane kayıt sistemi, otel rezervasyon sistemi, stok kontrol sistemi vs. Kişi ve kurumların şirketlerini daha geniş kitlelere hitap ettirebilmek ya da yazılımsal ihtiyaçlarını giderebilmeye yönelik, gelişen teknolojiye uyum sağlayarak bu alanda yazılım geliştiren firmalara yönelmesi de kaçınılmaz bir sonuçtu. Böylece özel web yazılım kavramı ortaya çıkmış oldu.

B2B Nedir?

Daha derine inilirse bu alışveriş arasında firmadan firmaya yapılan e-ticaret de olaya dahil olur. Firmalar arası ya da kendi bünyesi içerisinde yapılan bu e-ticaret modelinin uygulamasına ise b2b ticaret yazılımı denir.

B2b e-ticaret yazılımında satıcı ve alıcı olan firmalar aynı platformda (web sitesinde) işlem yaparlar. B2b platformları üzerinde satılacak ürünler ve hizmetler sergilenirken ayrıca açıklamalara da yer verilir. Bu sistem, satıcı firmanın tüm ürün ya da hizmetlerini milyonlarca kişiye sergileme ve teklif alma gibi imkanların fırsatını vermenin yanında alıcı firmanın da teklif verme ve çeşitlilik de sağlamış olur.

Ülkemizde halihazırda sıklıkla kullanılan bu b2b yazılımlar oldukça işlevsel çalışmalarına devam etmektedir. Bu web siteleri sadece belirli bir konu (kategori) içinde olabilirken tüm kategorileri de içinde barındıran sistemler de olabilirler.

Ülkemizde maalesef b2b yazılım kullanılabilmesine rağmen hala sadece kendi şirketinin sadece tanıtımını yaptırmayı tercih eden ve b2b ile tamamen uyumsuz siteler yaptıran KOBİ’ler de (firmalar) mevcuttur.

 web yazılım firmaları

Tam da sektördeki bu açığı kapatmaya yönelik işlerin temelini yapan web yazılım firmaları mevcuttur. Bu sonuç doğrultusunda hizmet veren sektörün önde gelen firmalardan birisi olan vayes.com.tr‘de sektörün ihtiyaçlarına cevap veren örnek firmalardandır. Web Tasarım, Web Yazılım, marka Yönetimi, Mobil Uygulamalar, SEO ve SMO Yönetimi, Medya Yönetimi, Dijital Reklam, Giyilebilir Uygulamalar, Influencer Marketing (Markaların kitleler tarafından yayılması), Innovasyon ve Ar-Ge, Nöro Pazarlama (Tüketici araştırması) gibi birçok işlemin yapılmasını sağlayan yazılım firmaları şirketlerin daha hızlı büyüyerek geniş kitlelere hitap etmesindeki en büyük çözümdür.

BİR CEVAP BIRAK