Ana sayfa Teknoloji Yerli Araba Üretiliyor! Açıklama Yapıldı…

Yerli Araba Üretiliyor! Açıklama Yapıldı…

148
0
PAYLAŞ
Vestel VEO Görselleri 2

Zorlu Holding, VESTEL’in kaynaklarını kullanarak yerli otomobil projesi için kollarını sıvadı. VEO’nun ilk adımı tamamlandı.

Türkiye’de yerli otomobil sürecini hızlandırma amacıyla Otomobil Girişim Grubu kuruldu. Bu grubun en büyük 5 firması arasında yer alan Zorlu Holding, yerli otomobil için bu adımı atarak somut bir şeyler ortaya koydu.

Lüks Tasarımıyla Dikkat Çekiyor!

Vestel kaynakları kullanılarak Zorlu Holding imzasıyla üretilecek olan VEO için 7 Eylül 2018 tarihinde tescil başvurusu yapılmıştı. Söz konusu başvuruya yönelik tüm bilgiler, bugün açıklandı. Yerli otomobil Vestel VEO’nun lüks tasarımı gözleri aldı. Lüks tasarımıyla dikkat çekiyor.

Tamamen Yerli Tasarım

Vestel VEO’yu tasarlayan 3 kişi var. 3’üde Türk uyruklu. Kazım Doku, Mehmet Kaya ve Burak Emre Altınordu imzasıyla tasarlanan lüks yerli otomobile yönelik itiraz hakkı saklı tutulmakta.

3 aylık itiraz süresi içerisinde tasarım detaylarına yönelik elle tutulur bir gerekçe gösterilerek itiraz edilebilecek. VESTEL’in yerli otomobil tasarımı VEO için itiraz süresi 2019 yılı Ocak ayına kadar devam edecek.

10 Milyon Dolarlık Efsane Yatırım

Yerli araba projesi için çok büyük adımların atılacağının açıklandığı Zorlu Holding tarafı, yerli otomobil için 2019 yılı tamamlandığında emsalsiz işler çıkaracak olduklarının altını çizdi.

Zorlu Holding, sadece yerli otomobil değil, aynı zamanda elektrikli araçlar için 200’den fazla elektrik istasyonu kuracak olduklarını vurguladı. Elektrikli otomobillere çok büyük önem veren Zorlu, bu hususta üzerine farklı bir firma tanıyor.

Zorlu Holding Açıklaması

Medyada hızla yayılan VEO’ya yönelik açıklama yapan Zorlu Holding, yayılan haberlerde bulunan bazı ifadelerin gerçek dışı olduğunu anlattı. VESTEL’in geleceğin elektrikli otomobil dünyasına kendi markası altında otomobil üretme gibi bir plan ve amacının olmadığının yazdığı açıklamada, VEO’nun 1.600 kişiyi geçkin AR – GE ekibiyle 8 farklı AR – GE merkezinde gerçekleştirilen kokpit tasarımları, şarj istasyonu tasarımları gibi otomobil elektroniğinin de kapsandığı konsept çalışmalarla birlikte meydana gelerek, başvurusu yapılan bağımsız bir tasarım çalışması olduğu aktarıldı.

VESTEL’in 2017 yılında 408 farklı patent başvurusu yaptığı ve Avrupa Patent Ofisi’ne en çok patent başvurusu yapan ilk 100 şirket sıralamasında yer alan tek Türk şirketi olduğuna dikkat çekilen açıklamada, VESTEL olarak ilgi alanının sadece “otomobilin elektronik bölümü” olduğunu vurguladıklarını, haberlerde yer alan otomobil çalışmalarıyla bir bağının olmadığını belirttiklerini anlattılar.

Yerli Otomobil VEO Görüntüleri

BİR CEVAP BIRAK